Laisvę atgavęs Sencovas: kad ir kaip profesionaliai vilkas bandytų apsimesti avele, dantų nepaslėpsi (6)

2137
REUTERS
2019 m. rugsėjo 11 d. 15:41
Kino režisierius iš Ukrainos Olegas Sencovas planuoja artimiausiu metu grįžti į filmavimo aikštelę ir visomis išgalėmis ginti Rusijos kalėjimuose kalinčių belaisvių teises. Tai kino kūrėjas patvirtino rugsėjo 10 dieną – pagaliau atgavęs laisvę po istorinio Rusijos ir Ukrainos apsikeitimo belaisviais.

O. Sencovas buvo bene garsiausias iš 35 belaisvių, kuriuos šeštadienį, rugsėjo 7 dieną, atgavo Ukraina. Mainais Rusijai atiteko tiek pat Maskvos pageidautų Ukrainoje nelaisvėje laikytų asmenų. 43 metų kino režisierius buvo sulaikytas Kryme 2014 metais, teismas jį pripažino kaltu dėl terorizmo ir skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę sustiprinto režimo kalėjime. Kino kūrėjas visada tvirtino, kad jam mesti kaltinimai – laužti iš piršto.

Režisierius buvo pradėjęs bado streiką, o jo likimas – tapęs Ukrainos ir Rusijos konflikto dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir paramos separatistams simboliu. Konfliktas Rytų Ukrainoje jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. žmonių gyvybes. Rusijos ir Ukrainos apsikeitimą belaisviais Vakarai sutiko gana palankiai, vildamiesi, tad tai gali būti itin sudėtingų dvišalių santykių atšilimo pradžia, nors konflikto pabaigos dar ir tektų palaukti.

O. Sencovas planuoja atgautą laisvę išnaudoti knygos rašymui ir sukurti naują filmą. Be to, ketina skirti laiko Ukrainos karo belaisvių ir Rusijos politinių kalinių teisių gynimui.

Kalėdamas jis parašė daug laiškų, scenarijų, dienoraštį – iš viso prirašė 15 užrašų knygų. Iš kalėjimo išvyko su dviem pilnomis kuprinėmis. Vienoje, svėrusioje 22 kilogramus, buvo vien raštai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai