Kaip pasaulyje bando atsitiesti turizmo sektorius (0)

1546
2020 m. gegužės 26 d. 15:27
Antroje laidos Piniginiai reikalai dalyje pamatysime, kaip pasaulyje atsigauna turizmo sektorius – kokių priemonių imasi oro linijos, traukinių bendrovės, kaip pertvarkomi turistų pamėgti paplūdimiai Europoje.

Išeičių, kaip atnaujinti keliones ieško skirtingos aviakompanijos. Štai didžiausia Pietų Korėjos oro linijų bendrovė „Korean Air“visų lėktuve esančių keleivių reikalauja nešioti veido kaukes.

Taip pat buvo pradėtos taikyti kitos socialinio atsiribojimo priemonės, pavyzdžiui, paliekamos tuščios vidurinės vietas tarp keleivių, prašoma patiems nusiskenuoti savo įlaipinimo bilietus.

Pietų Korėjos aviacijos reguliatorius taip pat reikalauja, kad oro uostuose būtų tikrinama keliautojų temperatūra, oro uostuose prašoma keliautojų atsistoti mažiausiai 1 metro atstumu ir reguliariai naudoti dezinfekcines priemones rankoms.

Štai stambiausia Australijos oro linijų bendrovė „Qantas Airways Ltd“ pranešė, kad liepos mėn. galėtų atkurti 40–50 proc. savo vidaus skrydžių pajėgumų, jei valstybės sušvelnins sienų kontrolę. Oro linijų bendrovė lėktuvuose nuo birželio 12 dienos imsis tokių priemonių kaip kaukių ir higieninių servetėlių dalinimas, tačiau vidurinės sėdynės nebus paliktos tuščios.

Užuot tai padarius aviakompanija „Qantas“ supaprastins maitinimo paslaugų teikimą, padidins orlaivių valymą ir paprašys keleivių apriboti judėjimą salone.

Pokyčiai keliaujant laukia ir traukiniuose. Didžiosios Britanijos geležinkelių grupė „Rail Delivery Group“ parodė priemones, kurios dabar bus taikomos tiek traukiniuose, tiek geležinkelio stotyse. Keleivių bus prašoma laikytis atstumo tiek platformose, tiek perkant bilietus, o taip pat ir traukinyje.

Bendrovės vaizdo įraše buvo parodyta, kad vagonai yra dezinfekuojami, ypač dėmesys skiriamas valant mygtukus, kuriuos keleiviai turi naudoti durims atidaryti. Kai kurie reisai Jungtinėje karalystėje pradėti atnaujinti nuo praėjusios savaitės, o bendrovės sako, kad vietos bus tik dešimtadaliui įprasto keleivių skaičiaus.

Atnaujinant susisiekimą, šalys ruošiasi atidaryti turizmo sezonus. Tačiau šiemet lauks ne tik pasikeitusios keliavimo taisyklės. Turistų pamėgtos vietos taip pat bus kitokios.

Graikijos premjeras Kiriakas Micotakis pranešė, jog turizmo sezonas šalyje prasidės birželio 15-ąją, o tarptautinius skrydžius į šalies kurortus planuojama atnaujinti nuo liepos mėnesio.

Jis pabrėžė, jog į Graikiją atvykę užsienio turistai iškart bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos.

Graikijoje jau atidaryta daugybė turistų gausiai lankomų vietų, daugiau kaip du šimtai archeologinių paminklų, įskaitant Atėnų Akropolį.

Gegužės 18 dieną atidarytame Graikijos „Akropolyje“ matyti stiklinės užtvaros ir sužymėti atstumai, kurių reikia laikytis. Daugybė atvykusių lankytojų stebėjosi, kad vieną lankomiausių turistų vietų pasaulyje gali aplankyti visiškai išvengdami minios.

Skaidraus stiklo barjeras link Propilijos, įėjimo į Akropolį, yra tarsi ryškus kontrastas senovinėms marmurinėms šventyklų kolonoms. Darbuotojai, dėvintys kaukes ir plastikinius veido skydelius informuoja užsienio ir vietinius lankytojus apie socialinės distancijos nuostatus, kurie reikalauja, kad lankytojai išlaikytų 1,5 metro atstumą.

O štai turistų pamėgtoje Santorini saloje, viename paplūdimio barų vyksta permainos.

Paplūdimyje esantys gultai nuo šiol yra apsupti stiklinėmis pertvaromis. Baro avininkas Charlie Chahine'as sako, kad jam tai nepatinka, tačiau jei norint susigrąžinti turistus to reikia, jis tai ir darys.

Santorini viešbučių asociacijos viceprezidentas Andreas Patiniotis sakė, kad praėjusių metų birželio mėn. užsakymų skaičius siekė 70 proc., O šiuo metu jų yra daugiausia apie 30 proc.

Gegužės 16 dieną jau atsidarė daugiau nei 500 paplūdimių Graikijoje. Išsiilgę saulės poilsiautojai turėjo laikytis socialinės distancijos taisyklių. 1000 kvadratinių metrų leidžiama būti ne daugiau kaip 40 žmonių, o paplūdimio skėčiai turi būti vienas nuo kito keturių metrų atstumu.

Užkandžių baruose buvo leidžiama užsisakyti tik maistą išsinešimui. Verslo, nesilaikančio taisyklių, laukia baudos nuo 5 iki 20 000 eurų.

Alimos priemiesčio Kosta Del Solo paplūdimyje, Atėnų pakrantėje, paplūdimio kėdės dezinfekuojamos po kiekvieno lankytojo, taip pat jos pritvirtintos grandinėmis, kad niekas nepajudintų iš vietos ir nesugriautų nustatyto atstumo reikalavimų.

Maljorkos Magalufo paplūdimio restoranų savininkai taip pat ruošiasi sudėtingam turizmo sezonui po to, kai Ispanija įvedė karantiną atvykstantiems užsienio keleiviams ir įvedė naujus kelionių apribojimus, kad būtų užkirstas kelias koronavirusui plisti

Nuo gegužės 15 d. kiekvienas atvykęs iš užsienio dvi savaites privalo praleisti karantine namuose ar viešbutyje. Be to, valdžios institucijos pratęsė galiojančius įvažiavimo į Ispaniją apribojimus iki birželio 15 d. ir apribojo patekimą į penkis oro uostus ir aštuonis jūrų uostus.

Nepaisant to, Magalufo paplūdimio verslininkai tikisi, kad turizmo sezonas atsigaus, nors jis bus „sunkus“ ir ramesnis nei ankstesniais metais.

Turizmas yra vienas iš svarbiausių Ispanijos ekonomikos ramsčių, sukuriantis apie 12% ekonominės produkcijos ir sukuriantis milijonus darbo vietų. Kovo mėn. Tarptautinių lankytojų skaičius Ispanijoje sumažėjo 64,3%, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus.

Netrukus vėl atsidarys Italijos paplūdimiai, kurie šiuo metu pertvarkomi.

Čia paplūdimio skėčiai taip pat bus nutolę vienas nuo kito, ir tai tik vienas iš daugelio didelių pokyčių, kuriuos numato socialinės distancijos ir higienos taisyklės.

Fregene paplūdimyje, maždaug 40 kilometrų į vakarus nuo Romos, nešiodami apsaugines kaukes darbuotojai gegužės matavo 5 metrų atstumą tarp oranžinės ir žalios spalvos dryžuotų skėčių, ruošiantis dideliam lankytojų srautui, kai pagaliau gegužės 29 dieną vėl galės atsidaryti.

Praėjusiais metais kurorte buvo 400 skėčių, šiemet jų bus tik 250. Restorane, kurio specializacija yra šviežia žuvis ir jūros gėrybės, stalų skaičius sumažintas nuo 300 iki 150.

Anksčiau čia buvo teniso ir tinklinio zonos, paplūdimio klubas, kuriame klubinėtojai galėjo šokti iki ankstyvo ryto. Nieko panašaus šiemet nebus – per didelė užsikrėtimo rizika. Naktinio klubo apsaugos darbuotojai dienos metu prižiūrės kurortą ir užtikrins, kad žmonės laikytųsi atstumo.

Italijos vyriausybė leido atskiriems regionams pasirinkti datą, kurią paplūdimiai vėl galės atidaryti visuomenei. Romos Lazio regionas pasirinko gegužės 29 d.

Italija yra labai priklausoma nuo turizmo, kuris sudaro 13% BVP ir šiame sektoriuje dirba apie 13% darbo jėgos.

Pasak ekspertų grupės „Nomisma“, šiais metais dėl viruso gali kilti pavojus maždaug 500 000 vasaros darbų, o pats sektorius prarasti apie 100 milijardų eurų.

Prabangiame viešbutyje Stambule kaukes ir pirštines dėvintys darbuotojai stumdo ir dezinfekuoja stalus. Jie ruošiasi naujai sveikatos schemai, kuria Turkija tikisi išgelbėti dalį savo 35 milijardų JAV dolerių vertės turizmo pramonės.

„Sveiko turizmo pažymėjimo“ programa siekiama įtikinti keliautojus, kad nepaisant pasaulinės pandemijos, šiais metais Turkijos paplūdimius ir istorinius lobius bus saugu aplankyti atliekant griežtas oro linijų, vietinio transporto ir viešbučių patikras.

Turkija užima šeštąją vietą pasaulyje pagal atvykstančių turistų skaičių, o turizmas sudaro 12 proc. ekonomikos, kuri antrą kartą per dvejus metus susiduria su recesija. Paskelbti duomenys rodo, kad dėl pasaulinės pandemijos praėjusį mėnesį 99 proc. sumažėjo atvykėlių iš užsienio skaičius.

Vyriausybė intensyviai bendrauja su 70 šalių, kad įtikintų jas, jog Turkija bus saugi šalis
„Sveiko turizmo“ pažymėjimai nustato sveikatos ir higienos kriterijus oro linijose, oro uostuose ir kituose transportuose, taip pat viešbučiuose, restoranuose, baruose ir kavinėse.

Juos apdovanos tarptautinės institucijos, o informacija bus išsiųsta kelionių organizatoriams ir bus prieinama turistams.

Stambulo viešbutyje „Four Seasons“ generalinis direktorius Tarekas Mouradas teigė, kad ši schema padės nuraminti lankytojus, o Turkijos sveikatos infrastruktūra, didelis naujas oro uostas ir „Turkish Airlines“ prisidės prie patikimumo.

Taip pat pranešama, kad visi svečiai, kurie atvyks ir nebus patikrinti nuo koronaviruso per pastarąsias 72 valandas, bus patikrinti. Keleiviai oro uosto terminaluose turės dėvėti kaukes, bus matuojama temperatūra.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai