Vilniuje atidengtas ypatingas Sausio 13-osios atminimo ženklas (0)

446
Rinatas Chairulinas, DELFI TV
2017 m. sausio 13 d. 13:18
Sausio 12 dieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) kiemelyje iškilmingai atidarytas Sausio 13-osios memorialas. Sovietinio smurto aukų atminimui skirtų 24 vardinių kryžių vietoje iškilo 6 metrų aukščio obeliskas su varpu.

Paminklinio akcento autorius skulptorius Romualdas Kvintas DELFI teigė, kad mediniai Laisvės gynėjų atminimo kryžiai po truputį dūlėjo, iro. Iškilo problema, kaip juos išsaugoti.

„LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius pasiūlė kryžių kalnelyje statyti tvaresnį memorialinį paminklą. Sumaniau obeliską-varpinę. Obeliskas žymi atminimo vietą, o varpas – skelbiamos žinios simbolis. Tai užuomina apie LRT, kuri buvo apginta ir išsaugota žuvusiųjų pastangomis. Juk varpą galima vadinti pirmąja žiniasklaidos priemone“, – aiškino R. Kvintas.

Obeliskas buvo pagamintas iš granito. Visas kūrybos procesas ir parengiamieji darbai truko apie metus.

Memoriale yra ir informacinė lenta, granitstulpis, kuriame įrašytos prie TV bokšto, LRT, Medininkuose žuvusių laisvės gynėjų pavardės ir poeto Marcelijaus Martinaičio žodžiai: „Už tuos,/ Kuriems džiugiąją valandą išmušė varpas aštuntą,/ Ir už tuos, kuriems mirtiną valandą išmušė varpas.“

Iškilmėse dalyvavo LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vytautas Landsbergis, Emanuelis Zingeris, Remigijus Šimašius, Audrius Siaurusevičius ir kiti garbūs asmenys.

LRT kieme stovėję mediniai kryžiai nuo šiol bus eksponuojami Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai