VSAT paskaičiavimais, tvoros statymas pasienyje galėtų užtrukti apie 2 metus (27)

48035
2021 m. rugpjūčio 5 d. 08:30
Vyriausybėje parlamentinių frakcijų lyderiams bus pristatytas fizinės tvoros, numatomos statyti Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, projektas.

Kaip jau buvo paminėta, šiandien pasitarimo metu aš pristačiau techninio, inžinerinio barjero diegimo koncepciją. Ji buvo parengta atsižvelgiant į pasaulinę praktiką“, – sakė VSAT vadas. Jis teigė, jog kol kas nenori detalizuoti šios koncepsijos elementų, bet pristatė, kaip turėtų atrodyti šis fizinis barjeras. „Būtų iš dviejų pagrindinių elementų – pirmasis elementas yra koncertina, ji būtų montuojama ant sienos linijos, šalia jos būtų diegiama ir apsauginė tvora. Tai būtų 4 metrų aukščio metalinė tvora, su Y formos viršūnėmis, kur būtų papildomai montuojama koncertina. Ir toliau būtų diegiamos ir kiti infrastruktūros elementai. Kai kurie jau dabar egzistuoja, pavyzdžiui – kontrolės pėdsakų juosta, stebėjimo kameros“, – priemones vardijo R. Liubajevas.

Seimo opozicija turėtų palaikyti sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą, ketvirtadienį sakė opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai