Išskirtinės Lietuvos gaujos lyderiams – skaudus smūgis (9)

74265
Dainius Sinkevičius, DELFI TV
2022 m. sausio 20 d. 09:00
Milijoninę žalą valstybei padariusio vieno didžiausio Lietuvoje veikusio nusikalstamo susivienijimo byloje skelbiamas nuosprendis – Vilniaus apygardos teisme baudžiamosios bylos nagrinėjimas truko daugiau kaip šešerius metus, atsakomybėn dėl padarytų nusikaltimų buvo patraukti net 32 asmenys, kaltinami beveik 150 nusikalstamų veikų padarymu.

Šio nusikalstamo susivienijimo lyderiai – ilgą laiką nepakaltinamu laikytas vilnietis Marijanas Taraškevičius, pravarde Marekas ir pilkuoju kardinolu laikomas Vincentas Mačiulaitis, pravarde Vincukas.

Šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patraukti ir du pareigūnai – Muitinės kriminalinės tarnybos vyriausiasis tyrėjas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas. Aiškinantis šios grupuotės nusikaltimus, buvo demaskuotas ir Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtunas, advokatai.

Kaip pažymėjo teisėjų kolegijos pirmininkė Jurgita Mačionytė, nuosprendį sudaro daugiau kaip tūkstantis lapų.

Grupuotės lyderiui M. Taraškevičiui už padarytus nusikaltimus teismas skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrino su anksčiau skirtomis bausmėmis, todėl jam už grotų teks praleisti 13 metų 6 mėnesius. Be to, jam skirta 200 MGL (7 532 eurų) bauda.

V. Mačiulaičiui teismas taip pat skyrė įkalinimą 13 metų, bet subendrinus su kitomis anksčiau skirtomis bausmėmis, jis už grotų turės praleisti 14 metų 10 mėnesių bei privalės sumokėti 200 MGL (7 532 Eur) baudą.

Dėl kai kurių nusikaltimų M. Taraškevičius ir V. Mačiulaitis buvo išteisinti, dar dėl dalies veikų teismas jiems bylą nutraukė suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senačiai.

Kitiems kaltinamiesiems teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes bei baudas iki 30 tūkst. Eur baudas.

Ypatingą prabangą mėgusių M. Taraškevičiaus ir V. Mačiulaičio nusikalstama kontrabandininkų grupuote pareigūnai susidomėjo dar 2010-aisiais – ilgalaikio tyrimo metu pareigūnai per keletą kartų organizavo dešimčių vilkikų su cigarečių kontrabanda sulaikymus. Anot kriminalistų, ši gauja nė iš tolo neprilygo kontrabandos karaliumi įvardijamo buvusio policijos pareigūno Viliaus Karaliaus vadovautam nusikalstamam susivienijimui.

Vien Lietuvoje buvo sulaikyta 19 vilkikų su kontrabandinėmis cigaretėmis iš Rusijos ir Baltarusijos, kurių vertė – apie 7 milijonus eurų. Dar 12 krovinių, pagal Lietuvos pareigūnų informaciją, buvo sulaikyta Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Šių vertė – apie 3 mln. Eur.

Grupuotė veikė iki 2011 m. lapkričio mėn. Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Nyderlandų Karalystėje, Vokietijojoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai