aA
Rusijos veiksmai siekiant primesti savo įtaką kaimyninei Ukrainai šį mėnesį vykstančiuose rinkimuose nedaro didesnės pažangos. Ilgamečių sąjungininkių ryšiai neatitaisomai pašlijo po to, kai 2014 m. Kijeve sukilę protestuotojai nuvertė Kremliaus remiamą šalies lyderį, o Vladimiras Putinas aneksavo Krymą ir pradėjo karą, kuriame jis vis dar neigia dalyvavęs. Nuo to laiko Ukraina susitelkė į Vakarų integraciją, o Rusija ir toliau bando nustumti ją nuo bėgių.
Volodymyras Zelenskis
© Sputnik / Scanpix

Tam padėtų tvirtesnė pozicija Ukrainos parlamente, ir su Kremliumi artimus ryšius palaikantis verslininkas prieš pat liepos 21 d. balsavimą atnaujino Rusijai palankios partijos „Opozicijos platforma“ programą.

Vietinis magnatas Viktoras Medvečiukas, kurio dukra V. Putiną vadina savo krikšto tėvu, praėjusią savaitę buvo paskirtas tarpininkauti derybose dėl apsikeitimo kaliniais. Taip pat užsimenama apie mažesnes elektros energijos kainas.

Tačiau šios pastangos nieko neduoda. Parama Rusijai simpatizuojančioms politinėms jėgoms beveik nepasikeitė nuo tada, kai prieš penkerius metus Ukrainoje įvyko antrasis per dešimtmetį proeuropietiškas sukilimas.

Ukrainiečių nusivylimas amžina korupcija išėjo į naudą televizijos komikui Volodymyrui Zelenskiui, kuris šį pavasarį tapo šalies prezidentu. Jo partija, skatinanti Ukrainos orientaciją į Vakarus, prieš parlamento rinkimus išlieka visuomenės apklausų lydere.

„Rusijos tikslas yra paprastas: atgauti valdžią per savo statytinius, tačiau tai sunku pasiekti, – telefonu teigė Volodymyras Fesenko, Kijevo politinių tyrimų bendrovės „Penta“ direktorius. – Jie nori parlamente įkurti savo komandą ir šitaip sustiprinti Rusijos įtaką.“

V. Putinas stengiasi taikyti spaudimą V. Zelenskiui, kuris prezidento pozicijoje atsidūrė be jokios politinės patirties. Rusija pradėjo siūlyti pasus karo zonos gyventojams Ukrainos rytuose praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo išrinktas V. Zelenskis – ši iniciatyva apsunkins jo viltis taikiai išspręsti konfliktą.

Tuo tarpu Ukrainoje pakvipo informaciniu karu po to, kai V. Medvečiuko bendražygis įsigijo nacionalinę televizijos stotį.

Glaudūs šeiminiai, kultūriniai ir kalbiniai ryšiai reiškia, kad visuomet bus tam tikra rinkėjų dalis, kuri rems Kremliui palankius politikus.

„Rusijoje turiu daug giminaičių ir man nepatinka, kad Ukrainos vadovai dabar stengiasi mus supriešinti“, – sako 35-erių Marina iš Kijevo, kuri laukiasi kūdikio.

Tačiau dauguma galvoja kitaip. Gegužę ir birželį atlikta apklausa parodė, kad du trečdaliai ukrainiečių tebelaiko Rusiją agresore, palyginus su vos ketvirtadaliu, tvirtinančiu priešingai.

Kažin, ar Rusijos remiamos partijos surinks pakankamai balsų, turint omenyje, kad jiems palankūs rinkėjai Kryme ir konflikto zonoje balsuoti negalės, o dauguma piliečių labiau palaiko Ukrainos ilgalaikius tikslus tapti Europos Sąjungos ir NATO nare.

„Žmonės, turintys politinio lojalumo istoriją, balsuos už šią politinę jėgą, – teigia Jurijus Jakimenko, Kijevo Razumkovo centro analitikas. – Tai padėtų išvengti naujų veidų, kurių taip trokšta kiti rinkėjai.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(113 žmonių įvertino)
4.1239

Top naujienos

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (415)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Meksikos gatvėse – tikras karas: pareigūnai puolė „El Chapo“ sūnų, gatves nusėjo aibė lavonų po mūšio Guzmanas paleistas (45)

Šiaurinėje Meksikos dalyje įvyko intensyvūs susirėmimai, kai saugumo pajėgos sučiupo vieną...

Teniso deive vadintos Suzanne Lenglen gyvenimas apgaubtas paslaptimi. Kaip ir mirtis (1)

Prieš 100 metų Suzanne Lenglen debiutavo Vimbldono turnyre ir iškart užkariavo ne tik teniso...

LNK: Kauno klinikose ligonei vietoje vaistų sulašino dezinfekcinio skysčio (322)

Absurdas Kaune – vietoje vaistų paauglei į veną sulašino dezinfekcinio skysčio, praneša LNK...

Šio vaikino situacija ypač sudėtinga: ligos atvejis Lietuvoje – toks vienintelis, o prieinamo gydymo nėra (62)

Iš Pajūrio kilęs 18-metis Jonas (vardas pakeistas dėl asmeninio šeimos noro - DELFI) vengia...

Vijūnėlės dvaras jau nugriautas, bet bauda jo savininkui tebeskaičiuojama (93)

Paskutinę šios savaitės darbo dieną Druskininkuose, Vijunėlės tvenkinio pakrantėje, kur...

Įdomiausi vandens parkai kaimyninėse šalyse (3)

Smagiausias akimirkas vasarą patiriame prie vandens telkinių, o žiemą šiuos patyrimus galima...

Matijošaičio patarėja tapusi Meilutytė: negalvojau labai ilgai (270)

„Labai simpatiška, daug pasiekusi, žinoma plaukikė“, – atsakydamas į klausimą, kodėl į...

Bus kuo pasidžiaugti: laukia išskirtinis savaitgalis ir kitos geros naujienos (2)

Sinoptikai skelbia, kad šis rudens savaitgalis numatomas itin gražus – kai kur temperatūra kils...

Proveržis vėžio gydyme: nauja technologija net ir paslėptas vėžio ląsteles išduoda imuninei sistemai (4)

Imunoterapijos ateityje gali tapti efektyviausiu vėžio gydymo būdu. Paprastai tariant,...