žiniasklaida

314 straipsnių

Žiniasklaida (terminas pasiūlytas JAV lietuvių; dar vadinama „visuomenės informavimo priemonėmis“) – priemonės, skirtos pateikti informaciją plačiajai visuomenei. Tradiciškai žiniasklaidai priskiriama spauda, radijas, televizija ir internetas. Žiniasklaidos aušroje komunikacija per žiniasklaidą buvo vienpusė, t. y. be grįžtamojo ryšio iš informacijos gavėjo. Naujoji žiniasklaida tapo interaktyvia (sąveikaujamąja, abipuse).

Mantas Martišius

Visai neseniai įvyko pirmieji kandidatų į JAV prezidentus debatai tarp dabartinio prezidento Joe Bideno ir buvusio prezidento Donaldo Trumpo. Iki debatų ginčytasi, kaip jie turi vykti: J. Bideno stovykla norėjo, kad būtų debatuojama sėdint, D. Trumpo – stovint. Įvyko – stovint.

Jūratė Žuolytė

Pasaulinė tendencija apmokestinti bent dalį profesionalios žiniasklaidos kuriamo turinio vis labiau įsitvirtina ir Lietuvoje. Kokios perspektyvos matomos šioje srityje, kaip keičiasi žiniasklaidos vartotojų įpročiai, kokios yra lubos, kiek vartotojų sutiktų mokėti už turinį ir kokio jo norėtų – apie...