viduriavimas

81 straipsnių

Viduriavimas, arba diarėja (lot. diarrhea) – pasikeitęs tuštinimosi pobūdis, kai išmatos tampa nenormaliai skystos ir(ar) gausios, dažniausiai didėjant ir tuštinimosi dažnumui. Sukelia mikrobai, apsinuodijimas maistu, vaistais, taip pat ir parazitai.

Maždaug 36 proc. amerikiečių turi tam tikrą laktozės netoleravimą – virškinimo sutrikimą, kuris atsiranda, kai plonoji žarna negamina pakankamai laktazės fermento, reikalingo natūraliam piene esančiam cukrui (laktozei) skaidyti.

Pilvo skausmai, vėmimas, viduriavimas, kartais ir karščiavimas – visa tai apsinuodijimo maistu simptomai, dažniau mus galintys užklupti šventiniu laikotarpiu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė pranešime žiniasklaidai pasakoja, kad ne visuomet pakanka paprasčiausiai suvartoti angliuką....

Kiekvieno žmogaus virškinimas – itin individualus dalykas, tad tai, kas tinka vienam, nebūtinai nesukels žarnyno problemų kitam. Visgi yra produktų, kuriuos žmogaus žarnynas virškina sunkiau nei kitus, tad pravartu tai žinoti.

Kai sušlubuoja sveikata, svarbu nesuvalgyti ko nors, dėl ko pasijustumėte dar blogiau. Bet ką daryti, jeigu vištienos sultiniu ir džiūvėsėliais jūs anaiptol nesižavite ir dievinate tik ledus ir visa kita, kas „nesveika“? Ką dera valgyti sunegalavus, priklauso nuo ligos eigos, teigia specialistai. Sk...