valiutos

123 straipsnių

Valiuta yra sutartinis mainų vienetas, skirtas apmokėti už prekes ir paslaugas. Skirtingose šalyse yra skirtingos valiutos.
Prekyba tarp šalių vyksta nustatant valiutų kursus. Valiutos kursas tai kaina, kuri sumokama vienos šalies valiuta už kitos šalies piniginį vienetą.

Eglė Gineikė, Trakų istorijos muziejus

Pirmasis pašto ženklas pasaulyje pasirodė 1840 m. gegužės 6 d. Anglijoje. Tai buvo vieno penso nominalo juoda spalva atspausdintas pašto ženklas su karalienės Viktorijos atvaizdu. Iki tol pašto išaidos buvo apmokamos pašto gavėjų, tačiau kildavo keblumų surinkti pinigus iš tų, kurie atsisakydavo ar ...

Matas Laukevičius, „Swedbank“ Finansinių produktų pardavimų specialistas

Finansų rinkų laukia dar vieni išbandymų metai. Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad 2023 m. pagrindiniuose regionuose, įskaitant JAV, Europos Sąjungą (ES) ir Kiniją, laukiama sulėtėjimo, o trečdalis pasaulio ekonomikų gali atsidurti recesijoje. Pasaulis įžengė į sudėtingesnę ekonominę erą,...

Low De Wei

Įspėjimas pagrįstas aštuonių rodiklių, įskaitant FX rezervų importo padengimą, realiąsias trumpalaikes palūkanų normas, taip pat fiskalines ir einamosios sąskaitos priemones, analize, ir remiasi „Nomura Damocles“ indeksu, kuris įvertino 32 besivystančių rinkų pažeidžiamumą valiutos krizei.