Talibanas

Talibanas

Talibanas – musulmoniško judėjimo karinė grupuotė Afganistane. Talibano grupuotė valdė 1996-2001 metais, šalis buvo pervadinta Islamiškuoju Afganistano Emyratu. Talibai išpažįsta islamą, už perėjimą į kitą tikėjimą bausdavo mirties bausme. Valdant talibams paplito archajiškos bausmės – užmėtymas akmenimis, nuplakimas, rankų ar pėdų nupjovimas. Moterys ir mergaitės iš namų išeiti galėjo tik apsirengusios burka bei su vyro palyda, negalėjo dirbti ar mokytis. Vyrams buvo privaloma auginti barzdą.

2001 metais Talibanas žlugo, kai į Afganistaną įsiveržė JAV kariai. Per 20 metų trukusią JAV ir NATO misiją Afganistane, Talibano kariai nuolat rengė išpuolius ir nepripažino naujos šalies vyriausybės.

2021 metais rugpjūčio mėnesį, JAV išvedus paskutinius karius iš Afganistano, Talibanas žaibiškai užėmė visą šalį ir perėmė kontrolę.

20 metų trukusi Vakarų misija Afganistane žlugo vos per dieną: nustebo net patys talibai

Ką reiškia įvykiai Afganistane: kalba ne tik apie pralaimėjimą, bet ir apie rimtesnę Vakarų krizę 

Užkalnis. Apginsiu lietuvių kalbą (41)

Taip, čia aš taip sakau. Tas pats, kuris sakė, kad anglų kalba turėtų tapti Lietuvoje antrąja valstybine (taip manau ir dabar).

Tūkstančius kasmet pražudantis narkotikas netrukus gali išplisti ir Europoje: nerimo ženklai – jau Lietuvos pašonėje

Šiauriniame Paryžiaus pakraštyje, toli nuo barų ir muziejų, galima išvysti puikų pavyzdį, kas nutinka, kai žmonija suklumpa. Netoli Porte de la...

Izraelio ir „Hamas“ karas atsidūrė aklavietėje: išeitį mato tik vieną (26)

Nuo siaubingojo „ Hamas “ išpuolio Izraelyje ir tos akimirkos, kai žydų valstybė teroristams paskelbė karą, jau prabėgo kone trys savaitės,...

Tai, kas socialiniame tinkle vyko po „Hamas“ išpuolio, analitikus verčia griebtis už galvos (4)

Pranešimai apie išpuolį Izraelyje paskatino sumaištį, dezinformaciją ir nesutarimus Elono Musko „X“, anksčiau vadintame „Twitter“, ir...

Afganistanas pradėjo kurti superautomobilius: prabanga iš skurdo kamuojančios šalies daugelį pribloškė

Iš pirmo žvilgsnio „ Simurgh “ primena Betmobilį. Juodas, žemagrindis superautomobilis su plačiomis ratų arkomis atrodo sukurtas greičiui.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10