Šveicarija

1969 straipsnių

Šveicarija – šalis įsikūrusi vidurio Europoje. Oficialus valstybės pavadinimas yra Šveicarijos Konfederacija ir tai yra mažiausia federacinė valstybė įsikūrusi vidurio Europoje. Šalį sudaro 26 kantonai.

Šalis šiaurėje ribojasi su Vokietija, rytuose su Austrija ir Lichtenšteinu, pietuose su Italija, o vakaruose su Prancūzija. Dėl savo unikalios geografinės padėties ir istorijos, Šveicarijoje vyrauja 4 oficialios kalbos: vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų.

Šveicarija yra ELPA, Europos Tarybos, Pasaulio prekybos organizacijos, JTO organizacijų narė, o 2004 m. prisijungė prie Šengeno erdvės.

Viskas, dėl ko pavyks susitarti Ukrainos taikos viršūnių susitikimo Šveicarijoje dalyviams, taps Ukrainos taikos proceso dalimi, Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žodžius, pasakytus per spaudos konferenciją su Šveicarijos prezidente, cituoja „RBK-Ukraina“.

Leldė Lusė

Pasaulyje galima rasti tūkstančius turistų traukos objektų. Labiausiai užkietėję keliautojai žino daug tokių vietų, tačiau dauguma poilsiautojų paprastai į savo maršrutą įtrauką tik keletą pačių garsiausių. Todėl vienur turistų knibždėte knibžda, o kitur jų beveik nepamatysi, o veltui.

Europos Sąjunga (ES) ir Šveicarija imasi naujo mėginimo plėsti savo santykius. ES šalys narės antradienį suteikė Europos Komisijai mandatą derėtis dėl galimų naujų susitarimų su Alpių šalimi. Jie, be kita ko, leistų Šveicarijai dalyvauti ES paramos programose. Derybos turėtų prasidėti jau ateinančio...

ELTA

Sekmadienį Šveicarijos rinkėjai didele balsų persvara referendumu pritarė pasiūlymui padidinti pensijų išmokas – šį žingsnį šalininkai pavadino „istoriniu“, senėjančiai šalies visuomenei susiduriant su augančiomis pragyvenimo išlaidomis.