šizofrenija

50 straipsnių

Schizofrenija, šizofrenija – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 proc. žmonių.

Nėra vienos šizofrenijos priežasties. Labiausiai pagrįsta yra teorija, kad esant paveldėtam polinkiui sirgti schizofrenija, nepalankūs aplinkos veiksniai (gimdymo traumos, galvos traumos, prasta mityba, kai organizmas būna išsekęs, motinos nėštumo metu persirgtos infekcinės ligos, psichologinės traumos) sutrikdo smegenų vystymąsi ir subtiliai pažeidžia smegenų veiklą. Kai kuriais atvejais ligą sukelia ir kačių parazitai Toxoplasma gandii.

Gabrielė Grinkaitė

Mažiau gydymo ligoninėje ir vaistų, daugiau psichosocialinės pagalbos ir, prireikus, net gydytojo psichiatro vizito į namus – Sveikatos apsaugos ministerija sudarė naują planą, kaip bus gydomos psichikos ligos, o sergantys žmonės įtraukiami į visuomenę. Nors dabar projektas dar tik bandomas, tačiau ...

Sveikatos apsaugos ministerija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) didina psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą – plečia psichiatrijos dienos stacionaro tinklą. Planuojama, kad iki 2027-ųjų psichiatrijos dienos stacionarų skaičius šalyje išaugs nuo 35 iki 77. Tai suteiks galimybę gauti reikiamą gydymą nesigulant į ...

Šis mokslininkas pirmasis pasaulyje buvo įvertintas ir Nobelio, ir Abelio premijomis. Jis – matyt, vienintelis ligonis, savarankiškai išmokęs susigyventi su nustatyta diagnoze – tokia, kuri, be jokio abejo, turėjo atimti net menkiausią galimybė užsiimti moksline veikla.