Sent Kitsas ir Nevis

9 straipsnių

Sent Kitsas ir Nevis (angl. Saint Kitts and Nevis), oficialiai Sent Kristoferio ir Nevio Federacija (angl. Federation of Saint Christopher and Nevis) – salų valstybė Karibų jūroje. Tai mažiausia valstybė Amerikoje tiek plotu, tiek gyventojų skaičiumi. Susideda iš dviejų vulkaninės kilmės salų – didesnės Sent Kitso ir mažesnės Nevio.

Vaidas Mikaitis

Jūs pas mus viešėsite tik keturias dienas, nustebęs pasitikslino juodaodis, pačios mažiausios regione ir vienos mažiausių pasaulio šalių pasienietis, vartydamas mūsų pasus ir bandydamas suvokti, kokios čia keistos ir sunkiai ištariamo pavadinimo valstybės piliečiais esame. (Dėl to jam prisiėjo atsiv...

Po daugybę emocijų sukėlusių Lietuvos rinktinės rungtynių su futbolo pradininkais anglais buvęs nacionalinės komandos treneris Algimantas Liubinskas tvirtina, kad mūsiškių ne tik prastas žaidimas, bet ir išsišokimai bei atsisakymas bendrauti su žiniasklaida pakenks ir šalies čempionato populiarumui.

St. Kitts ir Nevis labiau nei bet kurios kitos Karibų salos atitinka vešlaus tropinio rojaus įvaizdį, paprastai siejamą su Ramiojo vandenyno pietinės dalies salomis.

Štai 17 mažiausių nepriklausomų pasaulio valstybių - nuo mažiausios iki didžiausios. Nė vienos šalies plotas nėra didesnis nei 500 kv.km. Jei sudėtume visų šių valstybių sausumos plotus, gautume 15 kartų už Lietuvą mažesnę šalį!