Reinas

23 straipsnių

Carolynn Look, Wilfried Eckl-Dorna, Petra Sorge

Reino upė ištisus šimtmečius buvo patikimas laivybos kelias, paskatinęs pakrantėse išdygti daugelį pramonės milžinų. Tačiau tie laikai artėja į pabaigą, o problema tampa dar aktualesnė, nes Vokietijos vyriausybė nesugeba žengti koja kojon su permainomis.

Rudy Ruitenberg

Trumpo imperijai priklausančiame Dunbego (Doonbeg) golfo aikštyne vakarinėje Airijos pakrantėje vandenynas po truputį artėja prie baro, iš kurio atsiveria vaizdas į 18-ąją duobutę. Nuo tada, kai 2002 m. atsidarė aikštynas, golfo lauko pakraštyje dūžtančios bangos kasmet praryja apie metrą pakrantės.

Lašišos, kaip ir kitos migruojančios žuvys, į savo gimtuosius vandenis grįžtančios susilaukti palikuonių, mokslininkams tebėra didelė paslaptis. Sunku paaiškinti, koks vidinis kompasas joms padeda orientuotis atviruose vandenyse ir atskirti namų kvapą net ir keičiantis vandens užterštumui, upėse dyg...

Į Stambulą iš Prancūzijos atvykę pusbroliai Yunusas Turkas ir Yusufas Kodatas Naujuosius metus nutarė švęsti prabangiame naktiniame klube „ Reina “ Bosforo sąsiaurio pakrantėje. Tačiau jau netrukus po vidurnakčio jie buvo priversti slėptis nuo šaulio, norėjusio nužudyti kuo daugiau žmonių.

„Jei man pačiam reikėtų vienu sakiniu pasakyti, kuo man „ Neringa “ ypatinga ir už ką aš jai jaučiu daug gilių sentimentų, nedvejodamas apibūdinčiau ją kaip istorinę baimės įveikimo salą vandenyne, kurio horizonte matėsi tik nelaisvė, melas ir baimė“ – knygos „Neringos“ kavinė: sugrįžimas į legendą“...