realus BVP

53 straipsnių

2023 m. trečiąjį ketvirtį, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 19,3 mlrd. EUR. Palyginti su 2023 m. antruoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė –0,02 proc, praneša Valstybės duomenų agentūra.

2023 m. antrąjį ketvirtį, šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 17,7 mlrd. EUR, pranešė Valstybės duomenų agentūra. Palyginti su 2023 m. pirmuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo teigiamas ir sudarė 2,8 proc.

LNK žinios

Verslas sako, kad gyventojai ir valdžia pernelyg atsipalaidavusi ir esą nemato lėtėjimo. Ką dabar reikėtų daryti tiek vieniems, tiek kitiems? Apie verslo situaciją laidoje „Indo diena“ pasakoja Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas, ekonomistas Sigitas Besagirskas.

2023 m. pirmąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 15,8 mlrd. Eur. Palyginti su 2022 m. ketvirtuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė -3 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2022 m. trečiąjį ketvirtį BVP to meto kainomis siekė 18,8 mlrd. Eur. Palyginti su 2022 m. antruoju ketvirčiu, realiojo BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo teigiamas ir sudarė 0,5 proc.

Vytenis Šimkus, „Swedbank“ vyresnysis ekonomistas

Prasidėjus karui Ukrainoje buvo nuogąstaujama, kad Lietuvos ekonomikos laukia sunkūs laikai. Visgi blogiausi lūkesčiai neišsipildė – nors šalies ūkio plėtra ir sustojo, tačiau dauguma sektorių išlieka stiprūs. Antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos realus BVP augo 2,8 proc., tiesa, nemaža dalis metinio ...