Palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką buvo neigiamas ir sudarė –0,5 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.

Vertinant gamybos metodu, 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį didžiausią neigiamą įtaką BVP pokyčiui turėjo apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos; transporto ir saugojimo bei žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių veiklos rezultatai.

Vertinant BVP išlaidų metodu, nustatyta, kad 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo 0,4 proc., valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 0,2 proc., bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas padidėjo 3,1 proc. Prekių ir paslaugų eksportas mažėjo 3,6 proc., prekių ir paslaugų importas – 1,8 proc.

Pranešime pastebima, kad 2022 m. ketvirtojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su atitinkamu 2021 m. ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos buvo neigiamas ir sudarė –0,4 proc., pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – taip pat –0,4 proc.
2022 m. ketvirtojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, buvo neigiamas ir sudarė –5,2 proc.

2022 m. BVP sudarė 66,9 mlrd. EUR to meto kainomis. Palyginti su 2021 m., realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo 1,9 proc. (nepašalinus taip pat 1,9 proc.).

Anksčiau skelbtas 2022 m. ketvirtojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė –1,7 proc.

BVP ir jo komponentų reikšmės bei pokyčiai priklauso nuo skirtingų metų sezonų, todėl BVP ir jo komponentų kitimo tempui skirtingais laikotarpiais palyginti naudojami pokyčiai, gauti pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės