plastikas

451 straipsnių

Plastikas plačiai vartojamas dėl žaliavos pigumo, gerų savybių ir ypač dėl paprasto gaminių formavimo. Be to, perdirbimą lengva visiškai automatizuoti. Plastiko išvaizda, savybės ir perdirbimo ypatumai leidžia kurti įvairios formos ir apdailos gaminius. Akytieji plastikai gerai izoliuoja šilumą ir garsą. Iš kai kurių plastikų gaminami organų protezai, chirurginiai siūlai ir klijai. Plastikai tūkstančius metų nesuyra. Kaupimas sąvartynuose, ir netgi plastiko deginimas retai atliekamas saugiai. Irdamas plastikas išskleidžia kenksmingas aplinkai medžiagas.

Šarūnas Meškys

Marianų įduba – tai giliausia vandenyno vieta pasaulyje, čia aklinos tamsos gelmės siekia net 10 975 metrus. Tačiau net ir atokioje Ramiojo vandenyno dalyje esanti įduba jau yra užteršta žmonijos paliktomis šiukšlėmis – vienkartinėmis plastiko pakuotėmis. Tai pasimatė povandeniniams zondams nusileid...

Melas
Melo detektorius
Ar žmonėms teks valgyti plastikinius kiaušinius?

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kuriame demonstruojama, kaip iš plastiko gaminami kiaušiniai. Juo pasidalinusiųjų teigimu, Kinija bando užtvindyti maisto rinką netikrais kiaušiniais. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl tai – netiesa.