Petras Bingelis

27 straipsnių

BNS, Ramūnas Jakubauskas

Eidamas 78 metus, mirė choro ir orkestro dirigentas, pedagogas, Nacionalinės premijos laureatas Petras Bingelis. Kaip „Delfi“ patvirtino Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta, maestro sirgo koronavirusu.

Vasario 20 d. maestro Gintaras Rinkevičius švęs savo jubiliejų. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas šiai sukakčiai paminėti pasirinko išskirtinį kūrinį – vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių Arnoldo Schoenbergo „Gurre-Lieder“ solistams, chorams ir sim...

Spalio 12 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pakvies į dramatiškos ir itin emocingos muzikos koncertą, kuriame spindės garsiausi Lietuvos operos solistai. Iš žymiausių pasaulio operos teatrų scenų t...

Kristupas Antanaitis

„Didžiausias kūrinys vokiečių kalba.“ „Į „Faustą“ tilpo visa Europos istorija.“ „Kūrinys, rašytas visą gyvenimą.“ Tokiais epitetais apibūdinamas garsusis Johanno Wolfgango von Goethe’s šedevras. Ne veltui net keturi kompozitoriai šią dramą pavertė opera.

Sausio 11 d. Kaune koncertuosiantis Andrea Bocelli į Lietuvą atvyks ne vienas. Vieną populiariausių pasaulyje tenorų į Lietuvą atlydės jo šeima - žmona Veronica su dukra. Poros prašymu „Žalgirio” arenoje, kur vyks koncertas, bus įrengtas ir vaikų kambarys dvejų metų Virginiai.