Anot jo, garsaus muziko atvejis buvo buvo sudėtingas – susidėjo ir plaučių uždegimas, ir kitos komplikacijos. Susisiekęs su velionio šeima, J. Krėpšta žiniasklaidai perdavė ir informaciją apie planuojamas laidotuves.

„Kadangi abu maestro sūnūs yra užsienyje, šeima nusprendė kūną kremuoti, o atsisveikinimą surengti jo tėviškėje, Dzūkijoje, pavasarį, kai bus aprimusi visa situacija. Vis dėlto tai buvo didis žmogus. Lietuvoje turime tik tris tokio lygio muzikus. Tai Saulius Sondeckis, įkūręs Lietuvos kamerinį ansamblį ir išvedęs į pasaulį mūsų muzikinę kultūrą, nacionalinio simfoninio orkestro vadovas Juozas Domarkas ir Petras Bingelis, sukūręs ir į pasaulį išvedęs Kauno chorą bei mūsų chorinę kultūrą reprezentavęs aukščiausiu lygiu. Aš kalbu ne apie europinį, o apie pasaulinį lygį: ir Egiptas, ir Čilė, ir Argentina, patys geriausi pasaulio festivaliai ir didžiausios salės“, – „Delfi“ komentavo J. Krėpšta.

BNS žinią patvirtino Lietuvos muziko ir teatro akademijos Muzikos fakulteto dekanas Deividas Staponkus.

„Tai tikrai didelis menininkas ir didelė netektis“, – teigė profesorius.

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas BNS teigė ilgametį kolegą prisimenantis kaip išskirtinį specialistą.

„Aukšto lygio specialistai gimsta ne kasdien, bet mūsų šalis išaugino tokį chorvedį, kuris įėjo ne tik į mūsų kultūros istoriją, bet plačiai žinomas ir kitur“, – sakė žymus šalies muzikas.

„Mes labai daug visko esame atlikę, daug kūrinių ir ne tik Lietuvoje – kur tik mes nebuvę“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, P. Bingelis buvo itin profesionalus ir bendraudamas su savo kolegomis.

„Jis turėjo aukštus ir protingai gerus standartus, kaip dirbti su kolektyvu, su choru. Tai buvo jo įgimtas bruožas, jis tiesiog pagavo save su šita specialybe, turėjo nežmonišką įžvalgą, kaip reikėjo dirbti. Jis buvo puikus kolega, visada palaikydavo visus, man su juo niekada nebuvo bėdų, supratome vienas kitą iš pusės mirksnio“, – teigė J. Domarkas.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius sako buvęs šokiruotas žinios apie P. Bingelio mirtį.

„Man ta žinia labai netikėta. Nors žinojau, kad jis serga, bet galvojau, kad išsikapstys. Tokios naujienos yra labai blogos naujienos, labai“, – BNS sakė G. Rinkevičius.

Jo teigimu, su P. Bingeliu dar buvo suplanuota ir koncertų.

„Labai daug kultūrinių dalykų, daug koncertų susieta su P. Bingeliu – ir buvusių, ir būsimų. Turėjome suplanuotus koncertus gruodžio pabaigoje, turime suplanavę su Kauno choru ir toliau koncertų“, – teigė dirigentas.

Anot jo, Lietuva neteko didelio menininko, be kurio neįsivaizduojama šalies kultūra.

„Tiesiog neįmanoma įsivaizduoti Lietuvos kultūros be Petro. Lietuva neteko didelio menininko ir žmogaus, su kuriuo susijęs labai ilgas laiko tarpas Lietuvos kultūroje“, – kalbėjo G. Rinkevičius.

Kaip praneša lrytas.lt, jau gruodžio 2 dieną koronavirusu sirgęs P. Bingelis buvo gydomas reanimacijos skyriuje.

P. Bingelis gimė 1943 metais Mardasavo kaime, dabartiniame Varėnos rajone.

1969 metais jis baigė Lietuvos konservatoriją, vėliau stažavosi Felixo Mendelssohno‑Bartholdy aukštojoje muzikos mokykloje Leipcige.

Nuo 1969 metų P. Bingelis – Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, nuo 1980 metų dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Jis dirigavo eilę metų dirigavo Lietuvos dainų ir kitose šventėse, buvo Pasaulio lietuvių dainų švenčių vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, nuo 1996 metų – Pažaislio muzikos festivalio meno vadovas.

Dirigentas kartu su choru gastroliavo Afrikos, Azijos, Europos ir Pietų Amerikos šalyse.

P. Bingelis apdovanotas Lietuvos nacionaline premija, Gedimino ordino Karininko kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, šiemet jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (226)