Tęsiantis svarstymams, kokiomis aplinkybėms esant leisti žmonėms pasitraukti iš antros pakopos pensijų kaupimo, ekonomistas Romas Lazutka antradienį pasidalijo naujais pastebėjimais. Jis palygino, kad antroje pakopoje sukaupus 70 tūkst. eurų kasmėnesinė išmoka išėjus į pensiją siektų 317 eurų. Už tą...
pensijų anuitetas
16 straipsnių
Valstybės kontrolė atliko 2022 m. Pensijų anuitetų fondo ataskaitų rinkinio finansinį auditą, kurį, vadovaudamasi Valstybės kontrolės ir Pensijų kaupimo įstatymais, atlieka kiekvienais metais.
Po rekordinių praėjusių metų antrosios pensijų pakopos fondų rezultatai nemaloniai nustebino. Nuo metų pradžios turto vertė juose nukrito vidutiniškai 14 proc., arba puse milijardo eurų. Duomenys rodo, kad vyriausių asmenų grupės ir turto išsaugojimo fonduose kaupiamos sumos susitraukė apie 12 proc....
Valstybės kontrolė atliko Pensijų anuitetų fondo 2021 m. ataskaitų rinkinio finansinį auditą. Jo rezultatai rodo, kad fondo ataskaitos visais reikšmingais atžvilgiais yra teisingos, rašoma pranešime.
Seimo nariai sureagavo į siūlymą leisti iš pensijų fondų pasiimti didesnes sumas: būtinas atsargumas (13)
Seime svarstant siūlymą didinti ribą, nuo kurios pensijų fondo dalyviams galima išsiimti visą sukauptą sumą vienkartine išmoka, parlamentinis komitetas perspėja šią temą nagrinėti atsakingai.
Vyriausybė trečiadienį ketina patvirtinti penkių narių Pensijų anuitetų fondo tarybą – jų kandidatūroms jau pritarė Lietuvos bankas. Taryba prižiūrės, kad Pensijų anuitetų fondo, iš kurio gyventojams bus mokamos antroje pakopoje sukauptos pensijos, lėšos būtų valdomos skaidriai ir tvariai.
Gyventojai, įsigiję pensijų anuitetus, į „Sodros“ pensijų anuitetų fondą jau pervedė daugiau nei milijoną eurų. Iš šio fondo kiekvieną mėnesį ir taip visą gyvenimą bus mokamos išmokos tiems antros pakopos pensijų kaupimo dalyviams, kurie jau sulaukė senatvės pensijos ir pateikė prašymą „Sodrai“ mokė...
Nuo šių metų liepos mėnesio „Sodra“ pensijos sulaukusiems gyventojams, kurie dalyvavo 2 pakopos pensijų kaupime, šalia pensijų moka ir pensijų anuitetus. Ką gi svarbu žinoti apie pensijų anuitetus, kokius privalumus jie suteikia kaupiančiam pensiją ir nuo ko priklauso pensijų anuiteto dydis?
„Sodra“ rugpjūčio mėnesį pradeda mokėti pensijų anuitetų išmokas pirmiesiems 26 pensijų anuitetų gavėjams. Vidutiniškai jų pensija padidės daugiau nei 90 eurų, o vienas gyventojas iš sukauptų lėšų kas mėnesį gaus daugiau nei 250 eurų priedą prie savo senatvės pensijos. Iš viso „Sodra“ jau yra gavusi...
Seimas nusiteikęs pusmečiui atidėti pensijų anuitetų perdavimą „Sodrai“, kuris buvo suplanuotas nuo 2020 metų pradžios.
Ar pasitraukti iš papildomo kaupimo II pensijų pakopoje reikėtų nuspręsti iki liepos. Lietuvos bankas jau patvirtino, kaip bus skaičiuojamos periodinės pensijų išmokos, tačiau, kokia bus „Sodros“ anuiteto įsigijimo tvarka – vis dar nežinia.
Įsibėgėjus pensijų sistemos reformai kai kurie pasikeitimai vis dar kelia daug klausimų dirbantiesiems. Vienas jų – privalomas pensijų anuitetas. Kaip jis veikia ir kokius pasirinkimus turės kaupiantieji?
Žmonės turi apsispręsti, ar kaupti senatvės pensijoms, ar ne. SODRA pateikė skaičiuokles, kokia būtų Jūsų pensija, pasirinkus vieną ar kitą kelią. Gerai, kad yra skaičiuoklės, tačiau neaišku, ką jos skaičiuoja ir kaip tą daro, nes reformuodami sistemą politikai dar nepateikė daug konkrečių atsakymų.
Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas įstatymas, pagal kurį darbuotojų teisės į būsimą pensiją skaičiuojamos visiškai kitaip nei iki tol.
Valdžios kabinetuose vėl prisiminta su demokratinės visuomenės principais nesuderinama pensijų santaupų nacionalizavimo idėja. Jos autoriai nutarė dėl visa ko nunešti ją patikrinti į Teisingumo ministeriją. Pasitikrino. Ir čia nieko naujo. Idėja vis dar prieštarauja Konstitucijai.
Antrosios pakopos pensijos kaupimo šalininkai šios taupymo priemonės privalumu įvardija galimybę gauti pensijų anuitetą. Tačiau kodėl jį gauna tik labai maža dalis kaupiančiųjų ir kodėl jiems išmokama kur kas mažiau nei realiai sukaupiama pensijų fonde?