Pasitaiko atvejų, kai orchidėjos net ir rūpestingai bei tinkamai prižiūrimos atsisako žydėti. Kaip paskatinti orchidėjas žydėti.
orchidėjos
56 straipsnių
Kartais orchidėjos neaugina žiedų, tačiau nėra beviltiškų situacijų. Sodininkystės guru pataria, ką keisti, kad jūsų orchidėja dovanotų nuostabius žiedus.
Kaip paruošti organines trąšas orchidėjoms, kurios padės augalui aktyviai vystytis ir žydėti ištisus metus.
Kad orchidėjos gausiai žydėtų, patyrę gėlių augintojai jas laisto ryžių vandeniu, kuris lieka nuplovus kruopas.
Orchidėjas „pamaitinti“ ir paskatinti jų augimą galima organinėmis trąšomis, kurių yra kiekvienoje virtuvėje. Tereikia paruošto tirpalo įpilti į vandenį, sako sodininkai.
Pastebėjote, kad jūsų mėgstama orchidėja pradėjo vysti? Jos lapai gelsta, o žiedai krenta? Tokiu atveju turėtumėte nedelsiant imtis veiksmų. Vienas prieskonis padės išgelbėti augalą.
Nedaugelis žino, kad paruošti veiksmingas trąšas orchidėjoms galima iš paprastų ingredientų, kurių yra kiekvienoje virtuvėje.
Niujorko botanikos sode pražydo tūkstančiai spalvingų orchidėjų. Šiemet kasmetinėje parodoje galima išvysti orchidėjų iš viso pasaulio – jos puošia mados tematika sukurtas instaliacijas, prie kurių atsiradimo prisidėjo trys šiuolaikinės dizainerės.
Orchidėjos yra gana nepretenzingi kambariniai augalai, tačiau kai kalbama apie augimą ir žydėjimą, jų elgesys labai pasikeičia.
Hibridinės orchidėjos – ištvermingiausios ir mažiausiai priežiūros reikalaujančios šios rūšies gėlės
Apie orchidėjas dažniausiai kalbama kaip apie kaprizingus ir ypač lepius augalus. Vis dėlto daugelis pastaraisiais metais išvestų jų rūšių tikrai nepasižymi gležnumu ir nereikalauja ypatingo dėmesio, tačiau atrodo be galo puikiai.
Neįmanoma nesižavėti orchidėjų grožiu, jų egzotiškais žiedais, spalvų ir formų įvairove. Šios gėlės žmogaus organizmą veikia kaip homeopatiniai vaistai, balansuoja dvasinę būseną. Azijos šalių kultūroje nuo seniausių laikų laikoma garbe gauti dovanų arba dovanoti orchidėją.
Parduotuvėse – gausybė žemių mišinių įvairiausiems augalams. Kad ir kokie jie būtų kokybiški, patyrę gėlininkai siūlo praturtinti nusipirktus substratus trąšomis, kurios pagerins žemės kokybę.
Neįmanoma nemėgti subtilių ir elegantiškų orchidėjų, tačiau pirkti ir auginti tokius augalus namuose ne visada yra gera idėja.
Kad papildomas apšvietimas vasario–kovo mėnesiais tiesiog būtinas paprikų, pomidorų, baklažanų ir gėlių daigams, atrodo išties įprasta, tačiau kodėl augalams skirtos lempos balandį nukabinamos, o lapkritį ir vėl įdarbinamos?
Pasakiškų formų ir spalvų orchidėjos – daugiamečiai augalai. Gamtoje egzistuoja daugiau nei 3000 orchidėjų rūšių. Natūralioje aplinkoje jos auga ne ant žemės, o apsivijusios medžius.
Šimtus metų orchidėjos auginamos namuose, o kolekcininkai išleidžia pasakiškas pinigų sumas už rečiausias rūšis. Skirtingoms orchidėjų rūšims reikalinga skirtinga priežiūra – vienas auginti labai paprasta, kitas reikia stropiai puoselėti.
Pasirodo, kambarinių augalų pasirinkimas gali daug pasakyti apie šeimininko bruožus.
Buktos miško skroblynuose rasta nauja gegužraibinių šeimos skiautalūpių genties rūšis dar neturi lietuviško pavadinimo ir yra šimtus kilometrų nutolusi nuo artimiausių radviečių, rašoma Žuvinto biosferos rezervato puslapyje.
Dėl širdžiai mielos veiklos lietuvę aplinkiniai vadina keistuole: nuo konteinerių namo tempia „lobius“ (25)
Svetlanos Jemeljanovos nebestebina smalsūs praeivių žvilgsniai, kai ji nuo atliekų konteinerių namo tempia kažkieno išmestą ir taip žūčiai pasmerktą keliskart už ją pačią didesnę gėlę. Ir tuo labiau, kai girdi aplinkinius besišnabždant, jog amžinai kokio nors vazono iš rankų nepaleidžianti mergina a...
Kad orchidėjos gerai augtų, svarbu jų vazonai. Jeigu jau pavargote nuo idealaus vazono jūsų gražuolei paieškos, jums išsirinkti padės portalas „FurnishHome“.