Miegas – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių tiek fizinę, tiek emocinę savijautą. Jei kiekvieną naktį išmiegate po aštuonias valandas, tačiau pabundate nepailsėję, o dieną stinga energijos, didelė tikimybė, kad turite netinkamų įpročių, kurie blogina miego kokybę. Specialistai paaiškino, kaip tam...
Nematomi priešai
33 straipsnių
Nematomi priešai – „Delfi“ tekstų ciklas, kuriame apžvelgiame nepastebimus, bet rimtus pavojus sveikatai, galinčius susargdinti ir sukelti nemalonius simptomus.
Itin populiari, bet nebūtinai labai sveika žuvis: pasakė, kokia lašiša maistiniu požiūriu yra bevertė (4)
Rudųjų lokių lašišų medžioklė atrodo įspūdingai – juos stebint atrodo, kad pagauti plaukiojančias žuvis yra vieni niekai. Šitokį lokių pomėgį lašišai nesunku suprasti, mat ir tarp žmonių ji yra viena populiariausių žuvies rūšių. Deja, pasigirti tokiais žuvų gaudymo įgūdžiais žmonės negali, be to, ga...
Rytais ir vakarais dauguma žmonių pareigingai išsivalo dantis ir šventai tiki, kad taip rūpindamiesi burnos švara ilgiau išsaugos sveikus dantis. Jie neapsirinka, nebent laiko dantų šepetėlį visiškai netinkamoje vietoje, jei taip – ilgainiui neišvengsite burnos ligų pavojaus, įspėja ekspertai ir pab...
Dažnai klaidingai įsivaizduojama, kad konservuoti produktai kone negenda. Iš tiesų, toks maistas tikrai turi savo galiojimo laiką, o netinkamai laikomas ar valgomas tada, kai jau yra sugedęs, gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tad kiek laiko galioja konservai?
Neįtikėtini organizmo užterštumo gyvsidabriu požymiai: gydytojas įspėjo, kuriuose maisto produktuose šio toksino daugiausia (1)
Vis daugiau sveikatos srities specialistų prabyla apie organizmo užterštumo gyvsidabriu pavojus. Bėda – ne tik prasta savijauta, bet ir tai, kad dauguma užterštumo požymių yra klaidinantys arba tiesiog neįtikėtini. Funkcinės medicinos gydytojas pasidalijo savo patirtimi, taip pat paaiškino, kokių pr...
Daugelio pamėgta žuvis iš tiesų nėra tokia sveika, kaip manyta: ragina ją netgi uždrausti mokyklose ir ligoninėse (20)
Žuvis visada minima kaip sveikos mitybos dalis, todėl ją rekomenduojama valgyti kiekvieną savaitę. Visgi ne visos žuvys yra vienodai naudingos. Dar daugiau – neseniai atliktas tyrimas parodė, koks kenksmingas gali būti tunas.
Didelę riziką širdies ir plaučių ligoms darantis veiksnys dažnai nė nepastebimas – ypač pavojinga šaltuoju metų laiku (1)
Eiti pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru šaltuoju metų laiku gali būti neįgyvendinama misija, mat prasidėjus šildymo sezonui aplinkos tarša smarkiai išauga, tad ir gryno oro lieka visai nedaug. O užterštas oras gali padaryti įtaką ir širdies, ir plaučių ligoms.
Virtuvės vieta, kurią dažnai pamirštama išvalyti: dėl to rizikuojate užsikrėsti žarnyno infekcijomis (1)
Virtuvėje bakterijos ir kiti nešvarumai gali kauptis ant daugybės paviršių. Vienas iš labiausiai užterštų daiktų virtuvėje yra kempinėlės, apie jas jau rašėme anksčiau, taip pat ir pjaustymo lentelės, kurios gali ne tik kaupti bakterijas, bet ir pačios skleisti mikroplastiko daleles.
Druska slepiasi produktuose, apie kuriuos nė nesusimąstote: dėl jos žalos kyla kraujospūdis ir širdies ligos (2)
Druska, kaip ir cukrus, vadinama baltąja mirtimi, mat per didelis jos kiekis labai kenkia sveikatai, didina arterinį kraujospūdį, skatina širdies ir inkstų ligas, akmenligę, osteoporozę ir net skrandžio vėžį. Druska maiste dažnai būna paslėpta, todėl didžiąją jos dalį suvartojame su perdirbtais mais...
Vėstant orams ir vis daugiau laiko praleidžiant namuose, gaminant, rečiau atidarant langus, kampuose ir drėgnose vietose gali užsiveisti pelėsis. O šis pavojingas ne tik sienoms, bet ir sveikatai.
Greitoji mada, atsiradus tokiems gigantams kaip „Shein“, „Temu“ ir „AliExpress“, tapo dar greitesnė, dar labiau teršianti aplinką ir netgi dar pavojingesnė.
Tikriausiai akivaizdu, kad tortuose, pyraguose, saldainiuose ir kituose desertuose gausu cukraus. Tačiau daug cukraus slepia ir kai kurie sveikai bei visai nekaltai atrodantys produktai. Tarp tokių produktų – ir pamėgtas pusryčių maistas, ir įvairūs gėrimai, ir netgi tam tikros rūšies salotos.
Naujas tyrimas parodė, kad juodajame šokolade yra sunkiųjų metalų – mokslininkai atsakė, ar jie gali kelti pavojų (4)
Birželio 6 dieną žurnale „Food Research International“ paskelbtas Tulano universiteto mokslininkų tyrimas, kurio metu jie ištyrė daugiau kaip šimtą JAV parduodamų tamsaus ir pieniško šokolado batonėlių. Tyrimo metu buvo siekta išsiaiškinti, ar šiuose produktuose yra sunkiųjų metalų, įskaitant tokius...
Bandote stiprinti kūną, bet iš tiesų žudote plaučius – kada vaikščiojimas ir bėgimas kenkia to nė nejaučiant (1)
Sportas – sveikata, tiesa? Galimybių ir būdų sportuoti yra pačių įvairiausių, o vienas mažiausiai įrangos reikalaujantis sportas yra bėgimas, mat reikia tik užsidėti sportinius batelius ir išeiti į lauką. Ir nors atrodo, kad pabėgiojus kūnas turėtų padėkoti, kai kuriais atvejais sau galite smarkiai ...
Namuose pamėgtas ir nekaltai atrodantis produktas iš tiesų kenkia plaučiams ir išskiria daugiau kaip 100 cheminių medžiagų (2)
Nors orai dar toli gražu neprimena šalto rudens, tačiau po truputį dienos trumpėja, daugiau laiko praleidžiame namuose, o juose norisi įsikurti kaip galima jaukiau. Tad griebiamasi įvairių priemonių, kurios, nors ir atrodo nekaltai, iš tiesų gali kenkti.
Reklamose rodoma, kaip ant šepetėlio dosniai užspaudžiama dantų pastos. Ekspertų teigimu, per didelis dantų pastos kiekis netaupu ir kenkia ne tik piniginei, bet ir pavojinga sveikatai. Tad kokio kiekio dantų pastos iš tiesų reikėtų suaugusiesiems ir vaikams?
Išlipate iš lėktuvo, autobusu ar taksi pasiekiate namus – koks palengvėjimas, galėsite išsikrauti daiktus, apžiūrėti suvenyrus. Čiumpate lagaminą, pasidedate miegamajame ant lovos, atidarote ir... labai tikėtina, atveriate kelią į savo būstą mažiems, nemaloniems svečiams. Ekspertai įspėja – jokiu bū...
Itin nešvarus prietaisas, kurį rankose laikote kasdien – 10 kartų daugiau bakterijų nei ant tualeto dangčio (5)
Aplinkoje yra daugybė nešvarių daiktų ir paviršių. Idealios švaros tikėtis ir negalime, mat žmogus negyvena sterilioje aplinkoje ir yra prisitaikęs prie nuolatinio kontakto su bakterijomis, grybeliais ir kitais mikroorganizmais.
Dauguma plastikinių vandens butelių yra pagaminti iš plastiko, vadinamo polietileno tereftalatu, sutrumpintai – PET. Tai skaidrus, tvirtas ir lengvas plastikas, plačiai naudojamas maisto produktams ir gėrimams pakuoti, ypač gaiviesiems gėrimams ir vandeniui.
Mokslininkai aptiko daugiau nei tuziną metalų, įskaitant šviną ir arseną, JAV ir Europoje plačiai paplitusiuose milijonų žmonių naudojamuose tamponuose.