Mėnulis

Mėnulis

Mėnulis – palydovas ir vienintelis Žemės gamtinis palydovas. Tarp mėnulio ir žemės yra 1,3 šviesos minutės. Palydovas yra antras pagal šviesumą kosminis kūnas matomas iš žemės.

Plika akimi šviesiame mėnulio skritulyje matomas tamsios dėmės ir lygios žemės sritys – jos vadinamos jūromis. Šviesios sritys yra aukštumos ir vadinamos žemynais. Šie pavadinimai sąlygiški, nes mėnulio paviršiuje nėra didelio kiekio vandens.

Tiek jūrose, tiek žemynuose yra daug kraterių. Matomoje mėnulio pusėje lygumų yra daugiau negu nematomoje.

Tik aukštą intelekto koeficientą turintys žmonės pastebi klaidą svetainės paveikslėlyje (18)

Paveikslėlyje matomi elementai, kurie atrodo visiškai normalūs. Tačiau reikia įsižiūrėti atidžiau, kad aptiktumėte grubią klaidą.

Kaip rusai bandė užkariauti mėnulį: kad pagamintų mėnuleigį, valdžia kreipėsi net į traktoristus

1957 m. sovietai į kosmosą paleido pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą „Sputnik-1". Tai buvo labai svarbus įvykis. Nepaisant to, pasaulyje daug kas...

Virš Mėnulio prasikridęs NASA zondas paviršiuje aptiko iki šiol neregėtus objektus: prieš mėnesį jų ten dar nebuvo

NASA kosminis zondas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) Mėnulio paviršiuje aptiko keturis objektus, kurių prieš mėnesį toje vietoje dar nebuvo.

Zondo parskraidintuose Mėnulio uolienų mėginiuose mokslininkai aptikto Žemėje itin populiarią medžiagą: iš kur ji ten atsirado?

Atrodo, kad stiklas – tai civilizacijos produktas, bet iš tiesų jis formuojasi ir natūraliai. Aišku, ne dideliais lakštais; žaibai, ugnikalnių...

Muzikos festivalis „Granatos Live“ pristato alternatyviai muzikai skirtos scenos atlikėjus

Rugpjūčio 4–6 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiantis muzikos festivalis „ Granatos Live “ pristato indie ir alternatyviai...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10