kopos

85 straipsnių

Kopa – vėjo supustyta smėlio kalva smėlėtuose pajūriuose, paežerėse, paupiuose, dykumose. Jos slenka vyraujančio vėjo kryptimi nuo kelių centimetrų iki kelių metrų per metus.

Vasaros sezonui pajūryje pasibaigus, čia prasideda krantotvarkos darbai ir vienas svarbiausių – visų mėgiamas pajūrio kopas paruošti atlaikyti rudens ir žiemos audras. Tam, kad vėjai jų neišpustytų, jau antrus metus Pajūrio regioninis parkas ir SBA grupė jungia jėgas ir gyventojus, miestų svečius kv...

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“

Vasara – smagiausių nuotykių metas. Jei dar tik planuojate savo poilsį – laikas į Kuršių neriją. Užburianti gamta, jūros žavesys, tikrų atostogų dvasia ir sielą turtinantys įspūdžiai pradžiugins ir dovanos šiltų prisiminimų, o jei dvejojate dėl nepatikrintų mitų, keletą gajausių lengva paneigti.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke pradėti Parnidžio kopos tvarkymo darbai. Bus atnaujintas takas į turistų pamėgtą lankytiną vietą, įrengti nauji laiptai, regyklos, informaciniai stendai, praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Dokt. Mačiulevičiūtė-Turlienė Neringa Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas

Kuršių nerijos kopų nykimą galima pamatyti net plika akimi, todėl Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkai jau septynerius metus Kuršių nerijoje atlieka kopų stebėjimus, pasitelkę šiuolaikinius metodus tiria kopų eolodinaminius procesus ir konsultuoja Kuršių nerijos naciona...

Klaipėdos r. sav. inf.

Kukuliškiu kaime, ties vaikų poilsio stovykla „Pasaka“ bei „Memel Nord“ baterija įrengtas naujas per kopas link jūros vedantis takas, kuriuo bus patogu naudotis visiems: neįgaliesiems, mamoms su vaikų vežimėliais, senyvo amžiaus žmonėms, dviratininkams ir kt.