karantinas

karantinas

Karantinas –specialus laikinas režimas suvaržantis žmonių ar prekių judėjimą. Karantino meu taikomos administracinio bei sanitarinio pobūdžio priemonės, skirtos apsaugai nuo epideminio pobūdžio ligų, kuriomis gali užsikrėsti žmonės ar gyvūnai. Pagrindinis karantino tikslas – sumažinti socialinių kontaktų skaičių ir taip sustabdyti epidemijos plitimą.

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, 2020 metų lapkričio 7 d. 00.00 val. Lietuvoje įvestas karantinas ir ribojamas judėjimas visoje šalyje.

Nuo 2020 metų gruodžio 16 dienos įsigaliojo sugriežtinto karantino taisyklės:

  1. Ribojamas judėjimas šalies viduje, draudžiama palikti savo savivaldybę bei judėti savo savivaldybės teritorijoje be svarbių priežasčių.
  2. Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio artimi kontaktai.
  3. Švietimo įstaigų veikla vykdoma nuotoliniu būdu.
Nuo 2021 metų vasario 15 dienos pradedadamas karantinio švelninimas. Daugiau apie karantino švelninimo planus ir skirtingus scenarijus galite rasti interaktyviame įrankyje.

Kipras nuo pirmadienio sušvelnins dėl koronaviruso įvestus apribojimus

Kipras pirmadienį atšauks dalį dėl koronaviruso įvestų ribojamųjų priemonių, o žmonėms laisvai judėti leis naujoji „saugos leidimo“ sistema.

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (37)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla klausimas, ar apskritai galime planuoti keliones ir kaip...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (244)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų prastovose išbuvę darbuotojai, prie kurių išlaikymo...

Agnija Šeiko: iki šiol šokis buvo svarbiausia mano gyvenimo dalimi (3)

Viena iš Klaipėdos kultūros magistro vardą šiais metais pelniusių – klaipėdietė šokėja , choreografė, šokio pedagogė Agnija Šeiko . Anot...

Mama apie nuotolinį mokslą turi idėją: taip būtų geriau visiems, o mokytojams pakiltų algos (44)

Per Covid-19 pandemiją ir karantiną išmokom naujų įpročių: dirbti ir mokytis iš namų, apsipirkti internetu, rengti susitikimus ir konferencijas...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10