Kalėdų senelis

286 straipsnių

Kalėdų Senelis – kalėdinis personažas, nešantis dovanas vaikams. Tėvai dažniausiai taip paaiškina dovanų atsiradimą po kalėdine egle.

Dažnai Kalėdų Senis vaizduojamas kaip mielas, draugiškas, simpatiškas, storas vyras ilga, balta barzda. Jis dėvi ilgus, juodus, odinius batus ir vilkintis raudonus drabužius bei raudoną kepurę. Taip pat Kalėdų Senelis visada nešiojasi su savimi didelį ir raudoną dovanų maišą.

Vaikams pasakojama, jog šis mistinis personažas Kūčių vakarą atskrenda rogėmis, pakinkytomis šiaurės elniais, ir išdalina dovanas geriems vaikams. Likusį metų laiką Senis gyvena šiaurėje, kur kartu su savo pagalbininkais elfais gamina dovanėles kitiems metams.

Sakoma, kad Kalėdų senelis gyvena šiaurėje, tačiau dėl tikslios vietos nėra sutariama. Vieni sako jog šiaurės ašigalyje, kiti – Laplandijoje.

Vos tik žiema žengė pro metų vartus, savo sniego pūkų pataluose įsupo kalėdinio laukimo džiaugsmą ir ryškiais šviesų žiburiais bei eglučių įžiebimo šventėmis pabėrė jį ant miestų ir kaimų. Rietavo ji taip pat neaplenkė. Štai gruodžio 2 dieną čia sužibusi žaliaskarė davė startą kalėdinės nuotaikos la...