Izraelio armija

Izraelio armija

Izraelio armija – tai Izraelio valstybės ginkluotosios pajėgos. Jas sudaro sausumos, jūrų ir oro pajėgos. Kiekvienas žydas turi kariuomenėje tarnauti trejus metus, į ją šaukiamos ir moterys. Taip pat į kariuomenę šaukiamu druzų vyrai ir čerkesai, o krikščionys gali tarnauti tik kaip savanoriai. Taigi, į kariuomenę šaukiami ne pagal pilietybę, bet pagal tikėjimą. Izraelio kariuomenė susikūrė 1948 m.
Karinėms reikmėms skiriama 9,5 % nuo BVP.

Izraelio armija: Vakarų krante kareiviai nušovė tris ginkluotus palestiniečius

Vakarų kranto šiaurėje netoli Nabluso nušauti trys ginkluoti palestiniečiai, apšaudę Izraelio karius, sekmadienį pranešė Izraelio armija.

Po ketverių metų Turkija paskyrė naują ambasadorių Izraelyje

Turkija po ketverių metų pertraukos paskyrė ambasadorių Izraelyje, šiuo nauju žingsniu toliau normalizuodama santykius su žydų valstybe.

Gazos kovotojai po Netanyahu pergalės rinkimuose į Izraelį paleido raketą

Iš Gazos ruožo į Izraelį ketvirtadienį buvo paleista raketa, praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo paskelbta apie buvusio Izraelio premjero...

Izraelio kariuomenė nušovė palestinietį Vakarų Krante

Izraelio pajėgos per operaciją netoli Nabluso miesto okupuotame Vakarų Krante trečiadienį nušovė palestinietį, o dar mažiausiai du sužeidė,...

Vakarų Krante per Izraelio pajėgų reidą nušauti du palestiniečiai

Pirmadienį Vakarų Krante per Izraelio pajėgų reidą nušauti du palestiniečiai, pranešė palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10