įstatymas

192 straipsnių

Įstatymas – aukščiausiųjų valstybės institucijų (paprastai – parlamento) nustatyta tvarka priimtas norminis teisės aktas, turintis kitų norminių teisės aktų atžvilgiu viršenybę; politinis aktas. Lietuvoje – aukščiausią teisinę galią turintis norminis teisės aktas, išleistas Seimo arba priimtas referendumu. Įstatymai yra vyriausybės politikos įgyvendinimo įrankis, nes jų nustatytos teisinės normos reguliuoja ir tvarko visuomeninius santykius bei visuomenės gyvenimo reikalus.

Julius Sabatauskas, LR Seimo pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas

Yra posakis: neveikianti teisė yra mirusi teisė. Šis posakis labai tinka apibūdinti įstatymą, kuris įsigaliojo šiemet ir kuris, neva, turėjo spręsti daugybę saugumo iššūkių, kuriuos sau ir pėstiesiems sukelia nutrūktgalviškai tarp pėsčiųjų ir keliuose lakstantys šių transporto priemonių vairuotojai....

Aušra Maliauskaitė-Embrektė, Advokatų kontoros GLIMSTEDT asocijuota partnerė, Laura Tunkevičiūtė, advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkė

Akcinių bendrovių įstatymas įtvirtina uždarosios akcinės bendrovės (bendrovės) vadovo teisę atsistatydinti pateikiant rašytinį atsistatydinimo pranešimą jį išrinkusiam bendrovės organui – valdybai, stebėtojų tarybai ar visuotiniam akcininkų susirinkimui.

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, laida „Delfi interviu“, parengė Vytautas Budzinauskas

Su mokesčių reforma teikiami nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pakeitimai yra žingsnis į priekį, palyginti su dabar galiojančia tvarka, įsitikinusi premjerė. Ingrida Šimonytė teigia, kad siūloma schema yra „neblogas projektas“, o mokestį tektų mokėti toli gražu ne visiems.