Didžiojo septyneto valstybių (G7) atstovai pagerbė žuvusius Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kai ant Japonijos Hirošimos miesto buvo numesta atominė bomba.
Hirošima
55 straipsnių
JAV prezidentas Joe Bidenas per savo apsilankymą Hirošimoje Japonijoje neatsiprašys už amerikiečių 1945 m. rugpjūtį ant miesto numestą branduolinę bombą. Tai pareiškė J. Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake‘as Sullivanas.
Dabar tokiu siaubu pasauliui grasina Rusija: kone per sekundę žuvo apie 80 tūkst. žmonių, bet tikrasis siaubas prasidėjo po 30 minučių (18)
1945 metų metų rugpjūčio 6 d. Laikas – 8 val. 15 min. ryte. Giedrame danguje krenta viena vienutėlė bomba. Krisdama ji šiek tiek nukrypo nuo savo originalaus tikslo ir sprogo maždaug 600 metrų aukštyje virš ligoninės, Hirošimos miesto centre. Iš pradžių buvo galima išvysti akinamą šviesą, o tada pra...
Mokslininkė papasakojo, kas įvyksta sprogus branduolinei bombai: jokia pasaulio tauta nėra pasiruošusi to atlaikyti (17)
Rusija, JAV, Prancūzija, Jungtinė Karalystė bei Kinija 1968 metais pasirašė Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir pagal ją yra pripažintos branduolinį ginklą turinčiomis valstybėmis. Tiesa, branduolinį ginklą turi ir daugiau šalių, tačiau net ir jo neplatinimo sutartis Rusijos agresijos akivaiz...
Antrojo pasaulinio karo metu ant Hirošimos ir Nagasakio numestų atominių bombų griaunamąją jėgą išgyveno apie 260 tūkst. žmonių, tačiau Japonijos inžinierius Tsutomu Yamaguchi buvo vienas iš nedaugelio, kuriam pavyko atlaikyti abu branduolinius sprogimus.
Leidykla „Briedis“ pristato amerikiečių žurnalisto Johno Hersey (1914–1993) knygą „Hirošima“, pripažintą vienu geriausių amerikietiškos naujosios žurnalistikos kūrinių, kuriame dokumentiniai liudijimai įpinti į grožinio pasakojimo stilių.
Kodėl virš Hirošimos sprogus atominei bombai ant šaligatvių liko juodi žmonių siluetų šešėliai? (134)
Juodų žmonių ir įvairių daiktų, pavyzdžiui, dviračių, šešėlių buvo rasta ant šaligatvių ir pastatų sienų Hirošimoje ir Nagasakyje – dviejuose Japonijos miestuose, nukentėjusiuose nuo atominių bombų 1945 m. rugpjūčio 6 d. ir 9 d. Akivaizdu, kad šie šešėliai įamžino paskutines žmonių gyvenimo akimirka...
Jeigu nepaskaudo akys skaitant pirmąją dalį ir linksniuojant žodžius „Tvirtovė“ bei „Išlaisvintojas“, šioje dalyje apsišarvuokite kantrybe – bus dar viena „tvirtovė“, tik jau su priešdėliu „super“. 1940-aisiais kompanija „Boeing“ tvirtai nusprendė neatiduoti riebaus užsakymo kąsnio savo konkurentams...
Branduolinio ginklo pasekmes sovietai išbandė ant savo piliečių: per radiją mums sakydavo – eikite į gatvę, bus žemės drebėjimas (233)
Šaltojo karo metais beveik ketvirtadalis visų pasaulyje atliktų branduolinių bandymų buvo atlikta Kazachstane. Slapta. 1986 metais didžiulio atgarsio sulaukusi avarija Ukrainoje tai pakeitė.
Japonija ketvirtadienį mini pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo 75-ąsias metines, tačiau dėl koronaviruso pandemijos šios tragedijos aukoms atminti skirtų renginių mastas buvo smarkiai apribotas.
Kas nutiktų, jei Rusija ir JAV pradėtų branduolinį karą? Apie tai baisu vien pagalvoti, bet Rutgerso universiteto mokslininkas, klimatologas Alanas Robockas pabandė tai išsiaiškinti.
Daugiau nei prieš du amžius didžiausias žmonijos istorijoje užfiksuotas ugnikalnio išsiveržimas milijonus žmonių Šiaurės Amerikoje ir Europoje pastūmėjo prie bado ribos. 1815 metais Indonezijoje išsiveržė Tamboros ugnikalnis, į atmosferą išspjovęs dulkių, pelenų ir sieros oksido.
Tūkstančiai žmonių internete pasirašė peticiją prieš planus nugriauti du XX amžiaus pradžios pastatus, kurie Japonijos Hirošimos mieste išliko per atominės bombos sprogimą Antrojo pasaulinio karo pabaigoje.
XIX a. pabaiga – progreso ir socialinių reformų Jungtinėse Valstijose epocha. Kaip tik šiuo metu „Ivy Green“ namuose, Alabamos valstijoje, gimė Helen Keller – moteris, iš esmės pakeitusi požiūrį į kurčneregius ir įrodžiusi, kad fizinė negalia – ne kliūtis reikštis tikram talentui ir naujų dalykų paž...
Kas nutiko Hirošimai? Visi mano žinantys atsakymą, bet tuo pačiu niekas to ir negali pasakyti.
Japonijoje išaugo senyvo amžiaus žmonių nusikalstamumas – paskutinius 20 metų stipriai padaugėjo nusikaltimų, kuriuos įvykdo vyresni nei 65-erių metų asmenys. Nusikalsti skatina skurdas ir vienatvė, o įkalinimo įstaigos žmonėms padeda jaustis geriau, nors valstybei tenka nemenka našta, rašo BBC.
JAV spaudimas Rusijai auga: arba pripažįstate melą, arba įsivelsite į konfliktą ir rizikuosite viskuo (1548)
Nedidelės galios branduolinė galvutė padės atgrasyti Rusiją. Tokia idėja pernai pristatyta Pentagone, o šią savaitę prasidėjo naujos ginkluotės gamyba. Šis JAV sprendimas priimtas kaip tik tuo metu, kai Vašingtonas oficialiai patvirtino pasitraukiantis iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutar...
Sovietų Sąjungos branduolinio povandeninio laivo K-19 nelaimės galėtų tapti jūreivių pasakojimų apie nesėkmes ir blogą lemtį jūroje rinkiniu. Net šio povandeninio laivo statymo metu laivų statyklos darbuotojams, kuriems buvo paskirta sukurti sėkmingai plaukiosiantį laivą, ramybės nedavė visa virtinė...
Paskutinė mūsų stotelė Vyžuonose – skulptoriaus ir dailininko Algirdo Indrašiaus sodyba. Mėlynai ir geltonai nudažytame mediniame namelyje 82 metų vyras anksčiau turėjo ir savo darbų muziejų, tačiau dabar jame, juokiasi, padėjo lovą, nes neturi, kur paguldyti svečių.
Saulėtas vasaros rytas Hirošimos mieste, Japonijoje. Medžiuose čirpia cikados. Pavienis lėktuvas skrenda aukštai praeiviams virš galvų. Staiga plyksteli ryški šviesa ir pasigirsta galingas sprogimas. Pastatai nušluojami sprogimo bangos, iš liepsnojančių griuvėsių į aptemusį dangų kyla dūmai.