Europos Sąjunga

Europos Sąjunga

Europos Sąjunga (ES, angl. European Union - EU) – dvidešimt septynių valstybių ekonominė bei politinė bendrija. Jos pirmtakė yra 1957 m. Romos sutartimi šešių Europos valstybių sukurta Europos Ekonominė Bendrija (EEB). 17-oje ES šalių galioja bendra valiuta – euras. Bendras Europos Sąjungos šalių gyventojų skaičius – 500 mln.

Europos Sąjunga turi daug funkcijų, iš kurių svarbiausios yra bendros rinkos, kuri susideda iš muitų sąjungos, vieningos valiutos (nors kai kurios šalys išlaikė savo valiutą), bendros žemės ūkio politikos ir bendros žuvininkystės politikos, palaikymas.

Seimas tęsia Kanados ir ES sutarties ratifikavimą (7)

Seimas spręs, ar Kanados ir Europos Sąjungos (ES) prekybos susitarimą ratifikuoti su specialiu Lietuvos pareiškimu.

ES ir Meksika pasiekė naują susitarimą dėl laisvosios prekybos (4)

Europos Sąjunga ir Meksika pasiekė politinį susitarimą dėl naujo prekybos susitarimo. Jis vėliau bus įtrauktas į platesnį modernizuotą ES ir...

ES ir Meksika pasiekė naują susitarimą dėl laisvosios prekybos

Europos Sąjunga (ES) ir Meksika savaitgalį pasiekė principinį susitarimą dėl naujos laisvosios prekybos sutarties.

Protestai Armėnijoje įgavo milžinišką mastą: prisijungė kariai, prorusiškas premjeras skelbia apie pasitraukimą atnaujinta 17.10 (190)

Didžiulė grupė neginkluotų armėnų karių pirmadienį sostinėje Jerevane prisijungė prie antivyriausybinių protestų.

Lietuvos biudžeto perteklius pernai siekė 0,5 proc. BVP (11)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „ Eurostat “ duomenimis, 2017 metais, palyginti su 2016 m. ir atsižvelgus į sezoninius svyravimus, euro...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10