darbo jėga

55 straipsnių

Darbo jėga (angl. Labor power), vok. Arbeitskraft) – visų konkrečioje teritorijoje galinčių dirbti žmonių, jų fizinių ir dvasinių jėgų, kurias žmonės gali naudotis savo veikloje, suma.

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, laida „Delfi Interviu“, parengė Raminta Rakauskė

Lietuvoje užsienio investicijos stoja, o jeigu įmonės neinvestuos ir šis ciklas nutrūks, Lietuvos ateityje gali laukti antra krizės duobė, teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė, ekonomistė Elena Leontjeva.

Elena Leontjeva, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė

Darbuotojų trūkumas jau kurį laiką ne naujiena ir ne tik Lietuvos bėda. Skandinavija, Didžioji Britanija, JAV ir kitos šalys išgyvena laisvų darbo vietų bumą, žemą bedarbystę ir todėl aktyviai vilioja darbuotojus iš svetur. Žmonių trūksta visur ir pasaulyje vyksta arši kova dėl talentų.

Liina Laas, „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione

Šiuo metu daugeliui įmonių trūksta kvalifikuotų darbuotojų. Lietuvos užimtumo tarnybos atliktos apklausos duomenimis, pernai pusė šalies įmonių susidūrė su darbuotojų stygiumi. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl organizacijos vis dažniau ieško darbo jėgos užsienio rinkoje. Nors galimybės sa...

Liuka Kučinskytė

Pastaruosius kelerius metus išaugus darbo jėgos trūkumui, darbuotojų išlaikymas ir jų poreikių patenkinimas tapo vienu svarbiausių vadovų uždavinių, tvirtina specialistai. „Bene didžiausias darbo pasiūlos ir paklausos disbalansas vyrauja IT rinkoje. Todėl vadovams būtina galvoti ne tik apie tiksling...