Socialiniame tinkle „Facebook“ dalinamasi foto koliažu. Viršutinėje nuotraukoje matosi dykumos peizažas, kuriame užfiksuotas marsaeigis „Perseverance“ ir sraigtasparnis „Ingenuity“, o apatinėje nuotraukoje yra toks pat dykumos vaizdas ir teigiama, kad tai buvo nufilmuota Alžyre.
Curiosity
171 straipsnių
Kastytis Zubovas. Gyvybės paieškose Marse – intriguojantys radiniai: žmonija artėja prie istorinės akimirkos (6)
Įsivaizduokite fantastinį scenarijų: į Žemę atskrenda protingos būtybės iš kažkur kitur. Kaip manote, iš kur jos atvyko? Neabejoju, kad bent daliai jūsų pirmas į galvą šovęs atsakymas yra „iš Marso“.
Marse gyvybės ieškantis zondas netyčia sutraiškė uolieną – jos viduje aptiktas iki šiol neregėtas radinys (2)
Marse gyvybės ženklų ieškantis NASA zondas „Curiosity“ atsitiktinai pervažiavo uolienos gabalą ir jį sutraškė. Netrukus paaiškėjo, kas buvo jo viduje. Anot mokslininkų, tokių darinių Raudonojoje planetoje iki šiol dar nebuvo aptikta.
Kiekvieną planetą ar palydovą nuolatos bombarduoja mažesni kosminiai kūnai. Dažniausiai tai yra tarpplanetinės dulkės – to net ir bombardavimu nelabai pavadinsi. Bet pasitaiko ir didesnių.
Drug use among minors is getting more and more popular, and the problem with their distribution and use in schools only continues to grow and worsen. Some argue that the only weapon against the use of psychotropic substances is education, but it becomes more and more evident that prevention programs...
Marsaeigis „Curiosity“, tyrinėjantis Raudonosios planetos paviršių ir ieškantis buvusios ar esamos gyvybės įrodymų, aptiko kai ką netikėto. Tai – meteoritas, kuris, kaip įvardijo NASA, yra retas radinys tokių misijų metu.
NASA marsaeigis „Curiosity“ nepaliauja stebinęs Žemės gyventojų – šis ratuotas robotas, tyrinėjantis Marsą ir ieškantis gyvybės įrodymų, šį kartą įamžino... antį. Akmeninę, žinoma. Tiksliau, į antį panašų uolienos gabalą, kurio forma, dėl žmonėms būdingos savybės, vadinamos pareidolija, mums primena...
Tolimoje praeityje Marse buvo skysto vandens ir galimai buvo tinkamos sąlygos gyvybei formuotis. Kaip anksti jos susidarė? Naujame tyrime teigiama, kad tai galėjo nutikti per pirmuosius kelis šimtus milijonų metų, kol Žemę dar dengė magmos okeanas.
Keistos formos struktūros, aptiktos Marse, yra dalis Marso geologijos istorijos – NASA marsaeigis „Curiosity“ aptiko iš uolienų per laiką susiformavusias kolonas, tarsi spyglius, paveiktas atšiaurios Raudonosios planetos atmosferos.
Gale'o krateryje Marse mokslinius tyrimus atliekantis NASA marsaeigis Curiosity aptiko unikaliai atrodančių Raudonosios planetos paviršiaus vaizdų. Naujausias vaizdinys iš Marso, pasiekęs Žemę, tai iš trikampio formos nedidelių, tarsi piramidžių, sudarytas reljefas, kurį mokslininkai praminė „aligat...
NASA paskelbė pirmąjį garso įrašą iš Marso ir „Perseverance“ nusileidimo vaizdo įrašą: tai nuostabu (261)
JAV kosmoso agentūra NASA pirmadienį paskelbė pirmąjį garso įrašą iš Marso – Raudonosios planetos vėjo gūsių gaudesį, užfiksuotą praeitą savaitę ten nusileidusio marsaeigio „Perseverance“.
Daugelis mūsų iki šiol stebimės, kodėl nebuvo vaizdo įrašų iš Marso. Juk nuotraukų pastaraisiais metais esame matę išties įspūdingų, tai kur vaizdo įrašai? Ką gi, tam yra atsakymas.
Naujausias NASA marsaeigis „Perseverance“ ketvirtadienį buvo pasiųstas į kosmosą astrobiologijos misijos, per kurią ieškos senovinės mikrobų gyvybės pėdsakų, ir pirmą kartą valdys sraigtasparnį droną kitoje planetoje.
Kitas į Marsą skrisiantis NASA robotas bus pavadintas „Perseverance“ (liet. Atkaklumas). Tokį pavadinimą pasiūlė nacionalinį marsaeigio pavadinimo konkursą laimėjęs moksleivis, pranešė JAV kosmoso agentūra.
Paviešintos dar niekada nematytos aukštos kokybės nuotraukos: štai kaip atrodo tolimoji Mėnulio pusė (93)
Kinija paviešino milžinišką nuotraukų galeriją, kurioje galime pamatyti ypač detalius tolimosios Mėnulio pusės paviršiaus vaizdus. Jau metai laiko, kaip trunka Kinijos misija, ir per šį laikotarpį susikaupė labai daug nuotraukų.
Marsaeigis „Mars 2020“, ateinančiais metais turintis išskristi į Raudonąją planetą, ne vien ieškos senovinės gyvybės pėdsakų, bet ir padės pasirengti būsimoms pilotuojamoms misijoms, penktadienį pranešė JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) mokslininkai, pristatę naująjį ap...
Jupiterio palydovas Europa dabar yra vienas pagrindinių taškų, kur mokslininkai tikisi rasti gyvybės. Taip DELFI pasakoja NASA ir Kalifornijos technologijų instituto profesorius Charlesas Elachi. „Žinoma, kad ten, kur yra vandens ir organinių medžiagų, atsiranda gyvybė kaip ją suprantame. Būtent tai...
Įrodymų, kad Marse yra mikrobų – arba jų fosilijų, paieška įgauna pagreitį, ši užduotis net įtraukta į būsimų misijų į Marsą tikslus. O pasak vieno mokslininko, gali būti, kad mums jau pavyko Marse rasti gyvybę – tačiau tai ne mažyčiai mikrobai, o didžiuliai vabalai.
Vienintelis Marso gyventojas atsiuntė naujų vaizdų: raudonosios planetos kraštovaizdis – niūrus (45)
„Curiosity” kyla. „Gale“ krateryje, kurį jis vadina namais, marsaeigis pasidarė sau kelią trupančiu šlaitu. Marsaeigis tiria orų sukeltos erozijos paliestas uolienas šalia „Sharp“ kalno, kuris kyšo iš kraterio centro. Tačiau šįkart „Curiosity” į Žemę išsiuntė ne uolienų nuotraukas, rašo sciencealert...
Žmonija per dešimtmečius išleido milijardus dolerių, kad atsakytų į vieną paprastą klausimą: ar Marse egzistuoja gyvybė.