Jau šį sekmadienį atšauksime vasaros laiką. Tai reiškia, kad laikrodžių rodykles suksime viena valanda atgal, galėsime ilgiau pamiegoti.
biologinis laikrodis
21 straipsnių
Testas, kuriam naudojamos iš vidinės žando pusės, t. y. iš burnos paimtos ląstelės, gali tiksliai parodyti mirties riziką per artimiausius metus, teigiama naujausiame tyrime.
Legendiniai Holivudo aktoriai Robertas De Niro (79 metai) ir Alas Pacino (83 metai) kaip reikiant visus nustebino – visai neseniai susilaukė vaikų. Gali pasirodyti, kad vyrams biologinis laikrodis neturi jokios reikšmės (na, jeigu ir turi, tai tikrai ne tokią didelę kaip moterims), bet ar taip yra i...
Atsakė, kaip laikrodžių sukimas veikia mūsų organizmą ir kuris laikas geresnis mūsų sveikatai – žiemos ar vasaros (21)
Iš kovo 30-osios į 31-ąją vėl suksime laikrodžius viena valanda į priekį. Prieš kelis dešimtmečius taupant energiją ėmus įvedinėti vasaros ir žiemos laikus, iki šiol diskutuojama dėl neigiamo tokio kaitaliojimo poveikio žmonių sveikatai, didesnės diabeto, nutukimo ir įvairių nelaimingų atsitikimų ri...
Prieš kelias dienas manęs paklausė: „Kokių klausimų sau apie sveikatą niekada nekeli?“. Tai mane privertė susimąstyti ir pagalvoti, kaip keitėsi mano įpročiai, žinios ir patirtys, kurios šiandien man leidžia jaustis geriau būnant 39 metų nei jaučiausi prieš dešimt metų.
Kiekvieną lapkritį, keletą dienų po pilnaties Didžiajame barjeriniame rife Australijoje vyksta nuostabus reginys: koralai į vandenį išleidžia milijardus kiaušinėlių ir spermatozoidų, kurie susijungia į laisvai plaukiojančias lervutes. Šios lervos ilgainiui įsikuria ir sudaro naujas koralų kolonijas.
Rastas naujas metodas vėžiui gydyti: tai gali sumažinti šalutinius poveikius ir padėti nugalėti ligą
Mokslininkai tikina radę naują vaistą vėžiui gydyti – chronoterapiją. Tai yra vaistų derinimas prie biologinio organizmo ritmo.
Šį kovo sekmadienį 3 val. Lietuvos laiku, laikrodžius pasuksime vieną valandą į priekį. Šiais metais vasaros laiko persukimui išpuolė kovo 29-oji. Galbūt jau paskutinįsyk? Ekonomistų manymu, laiko sukiojimo idėja yra naudinga. Tačiau tokiai nuomonei nepritaria sveikatos specialistai – vieningai teig...
Nors laiko persukimas dukart per metus jau tapo įprastu veiksmu, daugeliui žmonių šis laikotarpis atneša gana nemažai neigiamų pojūčių. Persukus laiką sutrinka žmogaus biologinis laikrodis, jautresniems tai paveikia tiek fizinę, tiek ir psichologinę savijautą: patiriamas stresas, kamuoja nerimas, nu...
Kaip šiąnakt miegojote – dažnai prabusdami, o gal iš vis negalėjote akių sumerkti ir dėl to kaltinote save? Šiemet minint Pasaulinę miego dieną – kovo 16-ąją – dėmesį siekiama atkreipti būtent į žmogaus biologinio laikrodžio reikšmę ir svarbą sveikatai.
Vyturiai ir pelėdos darbą turėtų pradėti skirtingu metu: ką reikia žinoti apie miego ir sveikatos ryšį (103)
Kadangi pati nuo vaikystės esu nepataisoma pelėda ir netgi ilgai kankinau save visokiomis „pripratinimo operacijomis“ (taip pat ir medikamentinėmis), rezultatas tas pats – vis dar esu ta pati pelėda. Kuo Nobelio premija susijusi su miegu ir ką apie pastarąjį turėtų žinoti Vyturiai, o ką Pelėdos – sk...
Retas aštrialiežuvis praleis progą moteriai, kuriai daugiau kaip 35-eri, priminti, kad tiksi jos biologinis laikrodis ir, norint susilaukti vaikų, jau reikėtų suskubti.
Jei gydytojas galėtų paklausti paciento tik vieno klausimo tam, kad įvertintų jo sveikatą, klausimas visada būtų toks pat – kiek jums metų? Būtent amžius yra didžiausias rizikos veiksnys lėtinių ar su metais susijusių ligų plėtimuisi.
Smegenyse esantis biologinis laikrodis kuo puikiausiai paaiškina, kodėl prieš einant miegoti aplanko noras išgerti vandens. Remiantis su pelėmis atlikto tyrimo rezultatais, būtent vidinis žmogaus organizmo laikrodis ir yra atsakingas už fiziologines organizmo funkcijas.
Įprasta manyti, jog tik moterims turi rūpėti jų biologinis laikrodis, o štai vyrai vaikų susilaukti gali bet kada, tačiau užsienio medicinos specialistai praneša, jog laikas susipažinti su Y kartos atstovais – vyrais, kurie galvoja apie šeimos pagausėjimą dar iki sukuriant šeimą ir rūpinasi savo vai...
Norėdami suderinti biologinį laikrodį, rinkitės tinkamą apšvietimą, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto Apšvietimo ir elektronikos sistemų sektoriaus vedėjas dr. Pranciškus Vitta.
Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geri...
Žmogaus organizmo poilsis ir savijauta priklauso nuo to, kiek valandų jis miegojo ir kiek skirtingų miego stadijų patyrė. Ne mažiau svarbu, kuriuo paros laiku jam pavyko tai padaryti.
Mokslininkai nustatė, kad biologinis kiekvieno mūsų laikrodis padeda nustatyti tikėtiną žmogaus gyvenimo trukmę. Jie teigė identifikavę per gyvenimą atsirandančius DNR cheminius pokyčius, kurie gali padėti nustatyti žmogaus amžių, informuoja sciencedaily.com.
Mokslininkai sugalvojo naują versiją, kuri, tenka pripažinti, kelia nerimą ir nuostabą. Jie sako: maždaug už 35 metų žmonėms nebereikės rūpintis kontracepcija, nes seksas įgaus tik vieną funkciją – malonumo.