Arvydas Juška

10 straipsnių

Evelina Povilaitytė

Prokurorams pavyko panaikinti mažmeninės prekybos tinklo valdytojos „Maxima LT“ įmonės ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sandorį dėl sklypo Žirmūnuose – teismas nutarė, kad sandoris turi būti nutrauktas, o turtas grąžintas valstybei.

Martynas Žilionis

Tik sulaukę teisėsaugos ir žiniasklaidos dėmesio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) valdininkai išsiaiškino akivaizdų dalyką. „Pastato“, kurio savininkams išnuomota valstybinė žemė prestižinėje vietoje, iš tikrųjų nėra. Nuomos sutartis dėl sklypų po nesančiu „gyvenamu namu“, turi būti nutraukta.

Salomėja Pranaitienė, LRT TV Naujienų tarnyba

Skirtingai nuo kaimo vietovių, kur savininkams grąžinta beveik visa žemė, miestuose ši procesas tebesitęsia. Nacionalinės Žemės tarnybos duomenimis, už turėtą žemę miestuose nuosavybė dar neatkurta 8000 savininkų, iš jų pusė laukiančiųjų – Vilniaus mieste.

Edgaras Savickas

Lietuvos įstatymuose esančios spragos leidžia suinteresuotoms šalims pasinaudoti vertinga valstybės žeme, o tikrieji jos savininkai – šalies piliečiai – iš to negauna jokios naudos, tvirtina Nacionalinės žemės tarnybos sostinės skyriaus vadovas Arvydas Juška.