Vilniaus apygardos teismas liepos 26 dieną patenkino prokurorų ieškinį. Pasak teismo, sklypas ne aukcione galėjo būti parduotas įmonei „Vatubela“ tik tokiu atveju, jei ji pagal paskirtį naudotų jame esantį restoraną (šioje vietoje buvo tik pamatai ir 1 aukšto sienų blokeliai), tačiau ji to neketino daryti.

„Priešingai, iš įmonės pozicijos matyti, kad ji sklypą įsigijo ir ketino naudoti naujų prekybos objektų statybai. Tačiau tai yra neteisėta“, – rašoma teismo nutartyje.

Kaip BNS informavo teismas, negaliojančiu pripažinta 2015 metais sudaryta 0,25 ha ploto valstybinio sklypo Sporto g. 16 pardavimo sutartis, jis grąžintas valstybei, įmonei priteisiant 912 tūkst. eurų.

Dėl sandorio teisėtumo į Vilniaus apygardos prokuratūrą kreipėsi NŽT.

„Teismo sprendimą vertiname neigiamai. Manome, jog teismas neįvertino mūsų pateiktų argumentų, įskaitant pagrįstus konkrečiomis teisės normomis, teismų praktika ir įrodymais“, – BNS sakė „Maximos LT“ „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak jos, įmonė teismo sprendimą ketina skųsti. Skundą Apeliaciniam teismui ji turi pateikti per 30 dienų.

Sausį Vilniaus apygardos teismas „Vatubelai“ uždraudė perleisti ir plėtoti šį sklypą. Bendrovei taip pat priklauso šalia esantis 0,51 ha ploto sklypas ir dar trys apie 0,42 ha ploto teritorijos Ratininkų gatvėje.

Tuomet E. Dapkienė BNS sakė, jog sklypą planuota sujungti su gretimais sklypais ir vystyti biurų, gyvenamųjų bei komercinių patalpų kompleksą. Anot jos, valstybinis sklypas įsigytas teisėtai.

NŽT BNS teigė, jog sutartis su „Vatubela“ pažeidė teisės aktus, nes sklypas gali būti įgyjamas ar išnuomojamas tik kai jis būtinas statiniams naudoti. Anot tarnybos, sutartį pasirašė buvęs tarnybos Vilniaus skyriaus vadovas Arvydas Juška, dėl kurio pasirašytų sandorių į teismą prokurorai kreipiasi ne pirmą kartą.

„Vatubelą“ valdo Nyderlandų bendrovė „Lincoln Land Erste“. Iki 2013-ųjų ją tiesiogiai valdė „Maxima LT“, rodo Registrų centro duomenys.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės