arklys

68 straipsnių

Naminis arklys, arklys arba žirgas (lot. Equus ferus caballus, angl. Domestic horse, vok. Hauspferd) – arklinių (Equidae) šeimos porūšis, kuris kilęs iš tarpanų ir Prževalskio arklių. Nors įvairios naminių arklių veislės labai skiriasi savo dydžiu, jos visos priklauso vienam porūšiui – Equus ferus caballus. Baltaodžių angliakalbėse valstybėse poniu įprastai vadinamas nedidelis naminis arklys, kurio ūgis per gogą ne didesnis kaip 147 cm.

REUTERS

Vienas Kolumbijos parlamentarų į šalies Kongresą atsivedė savo arklį, taip norėdamas išreikšti paramą šalies ūkininkams. Kongrese dirbantis deputatas Alirio Barrera į parlamento pastatą žengė kartu su savo baltu arkliu, o juos lydėjo gausus žurnalistų būrys. Politikas sako savo poelgiu norintis išre...

Kėdainių teismo rūmai, išnagrinėję civilinę bylą dėl žirgo pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo, restitucijos taikymo ir nuostolių atlyginimo, nusprendė ieškinį tenkinti visiškai: sutartį nutraukė, įpareigojo atsakovę pasiimti žirgą ir grąžinti pirkėjui 6 000 Eur.

Dmitrijus Kuprijanovas

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei kraštiečių geradarių žirgų mylėtojų Mariaus Grūdės ir Aušros Knizelienės pastangomis buvo išgelbėta mieste pasibaisėtinomis sąlygomis laikyta kumelė. Taip iškankinto gyvūno teigė nematę net ilgamečiai žirgų augintojai ir prižiūrėtojai.

REUTERS

Antradienį šiaurinėje Italijoje ugniagesiai išgelbėjo arklį, įkritusį į siaurą griovį kapinėse. Arklys aukštielninkas įkrito į griovį Loverės miesto kapinėse. Ugniagesiai pasiskolino kraną su specialią teleskopine ranka ir iškėlė arklį. Kapinėse buvę žmonės išgirdo arklio žvengimą ir iškvietė ugniag...