Antarktida

Antarktida

Antarktida – penktasis pagal plotą žemynas. Plyti aplink Pietų ašigalį. Žodis Antarktida arba Antarktika reiškia „priešingas Arktikai“, šiauriausiai Žemės rutulio sričiai. Tai šalčiausias, labiausiai vėjuotas, nuošaliausias ir mažiausiai ištyrinėtas žemynas.

Žemyną skalauja Antarkties (Pietų) vandenynas, kurį sudaro pietinės Atlanto, Ramiojo ir Indijos vandenynų dalys, tačiau Antarkties vandenynas dažnai laikomas atskiru vandenynu dėl žemesnės jo vandens temperatūros ir mažesnio druskingumo.

Kodėl JAV prireikė net 51 metų sugrįžti į Mėnulį – anuomet ten skrido ir vaikščiojo žmonės, o dabar vienas po kito dūžta zondai? (7)

Ketvirtadienį 18.23 val. Niujorko laiku „Intuitive Machines Inc.“ Mėnulyje paleido robotizuotą mėnuleigį, tapdama pirmąja privačia įmone, kuriai...

Vilniuje koncertą surengs jaunosios kartos numylėtinis ir memų karalius Oliveris Tree

Muzikos agentūros „8 Days A Week” vasaros koncertų kalendoriuje – dar vienas naujas įrašas ir išskirtinis muzikos įvykis. Oliveris Tree yra...

Toks atvejis – pirmą kartą per 221 metus: iš žemės išlindę milijardai raudonakių gyvių užplūs Šiaurės Ameriką, ruošiamasi precedento neturinčiam šturmui (1)

Prognozuojama, kad vėlyvą pavasarį Jungtinėse Amerikos Valstijose iš žemės išlįs milijardai vabzdžių – tai bus reiškinys, kurio nebuvo daugiau...

Dramatiškas reginys Antarktidoje: užfiksuotas didžiausias ledkalnis pasaulyje, jį stebi ir kosminiai palydovai (2)

Praėjusį savaitgalį, sekmadienį, vienas gamtos fotografas per kelionę Antarkties vandenynu užfiksavo didžiausią pasaulyje ledkalnį A23a....

Naujausius tyrimus Antarktidoje atlikę mokslininkai įspėja žmoniją dėl prasidėsiančių negrįžtamų procesų: tai paskutinis šansas (11)

Nauji Nortumbrijos universiteto tyrimai rodo, kad liko labai mažai laiko iki momento, kai Antarktidoje prasidės negrįžtamas didelio masto ledo nykimas.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10