Vietas finale taip pat užsitikrino antrą ir trečia vietas užėmusios įgulos

Tai - italai Romano Battisti ir Francesco Fossi (6:02,30) ir australai Jamesas McRae'us ir Alexandre'as Belonogoffas (6:02,53).

3. James McRae/Alexandre Belonogoff (Australija) - 6:02,53
4. Robert Manson/Karl Manson (N.Zelandija) - 6:03,55
5. Marko Marjanovič/Aleksandar Filipovič (Serbija) - 6:15,82
6. Liang Zhang/Jun Dai (Kinija) - 6:17,67

Pirmame pusfinalio plaukime vietas finale užsitikrino kroatai Martinas ir Valantas Sinkovičiai (5:59,72), vokiečiai Hansas Gruhne ir Stephanas Kruegeris (6:07,79) bei bulgarai Georgis Božilovas ir Kristianas Vasiljevas (6:09,39), o praėjusių metų čempionai norvegai Nilsas Jakobas Hoffas ir Kjetilas Borchas (6:09,39) liko ketvirtoje vietoje ir varžysis B finale.

D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė gins čempionių titulus

Sėkmingai Olandijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate startavo ir į finalą taip pat pateko Lietuvos moterų porinės dvivietės įgula - čempionių titulus ginančios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

Lietuvos duetas pirmame pusfinalio plaukime 2000 m įveikė per 6 minutes 40,34 sekundės ir, nusileidusios tik australėms Olympiai Aldersey bei Sally Kehoe (6:37,31), finišavo antras.

Trečiąją vietą užėmė ir taip pat finale startuos Naujosios Zelandijos irkluotojos Fiona Bourke bei Zoe Stevenson (6:43,34).

1. Olympia Aldersey/Sally Kehoe (Australija) - 6:37,31
2. Donata Vištartaitė/Milda Valčiukaitė (Lietuva) - 6:40,34
3. Fiona Bourke/Zoe Stevenson (N. Zelandija) - 6:43,34
4. Inge Janssen/Nicole Beukers (Olandija) - 6:46,40
5. Anastasija Koženkova/Olena Buriak (Ukraina) - 6:59,20
6. Helen Walshe/Monika Dukarska (Airija) - 7:14,75

Antrame pusfinalio plaukime pirmas tris vietas užėmė, taip pat į finalą pateko ir lietuvių varžovės bus lenkės Magdelena Fularczyk ir Natalija Madaj (6:37,91), kinės Weiwei Zhu ir Yuwei Wang (6:47,03) ir amerikietės Meghan O'Leary ir Ellen Tomek (6:50,62).

M. Griškonis pateko į vienvietininkų finalą

Sėkmingai penktadienį pusfinalyje startavo ir į rungties finalą pateko vienvietę valtį irkluojantis Mindaugas Griškonis, kuris prieš metus pasaulio pirmenybėse Pietų Korėjoje buvo šeštas.

Šių metų Europos čempionato bronzos medalininku tapęs 28-erių metų lietuvis pirmame finalo plaukime 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 41,58 sekundės ir, 2,06 sekundės nusileidęs tik pasaulio čempionui čekui Onderejui Synekui, užėmė antrą vietą.

Trečią kelialapį į finalą šiame pusfinalio plaukime iškovojo Aleksandras Aleksandrovas iš Azerbaidžano (6:45,39).

1. Ondrej Synek (Čekija) - 6:41,58
2. Mindaugas Griškonis (Lietuva) - 6:43,64
3. Aleksandr Aleksandrov (Azerbaidžanas) - 6:45,39
4. Stanislav Ščarbačenia (Baltarusija) - 6:49,39
5. Roel Braas (Olandija) - 6:55,58
6. Barnabe Delarze (Šveicarija) - 7:03,31

Pirmas tris vietas antrame pusfinalio plaukime užėmė ir taip pat pagrindiniame finale startuos pernai bronzą iškovojęs vokietis Marcelas Hackeris (6:39,06), penkiskart (2005 - 2009 ir 2011 metų) pasaulio čempionas naujazelandietis Mahe'as Drysdale'as (6:44,42) ir planetos vicečempionas kubietis Angelas Fournieras Rodriguezas (6:48,52).

L. Šaltytė nepateko į vienvietininkių varžybų finalą

Moterų vienviečių valčių klasės pusfinalyje penkta penktadienį finišavo ir į pagrindinį finalą nepateko Lina Šaltytė. Lietuvė 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 33,09 sekundės ir startuos tik B finale (dėl 7-12 vietų). Iki pagrindinio finalo Lietuvos irkluotojai trūko 7,18 sekundės.

Pirmas tris vietas pirmame pusfinalio plaukime užėmė ir dėl medalių varžysis naujazelandietė Emma Twigg (7:18,68), austrė Magdalena Lobing (7:23,93) ir Sanita Puspure (7:25,61) iš Airijos.