aA
Pirmadienio vėlų vakarą Lietuvos laiku Brazilijos mieste Porto Alegrėje buvo žaidžiamas pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio etapo šeštas susitikimas. Viena planetos pirmenybių favoričių Vokietijos nacionalinė rinktinė įveikė Alžyro komandą tik po pratęsimo 2:1 (0:0) ir žengė į ketvirtfinalį. Visi įvarčiai krito tik papildomo laiko metu.
Vokietija išvargo pergalę prieš Alžyrą po pratęsimo ir žengė į ketvirtfinalį
© AFP/Scanpix


Vokietija pirmavo 2:0 po Andre Schurrle ir Mesuto Ozilo taiklių smūgių 92-ą ir 119-ą minutėmis. 120+2 min. Abdelmoumene'as Djabou sušvelnino santykį 1:2. Ką nors nuveikti daugiau alžyriečiams tiesiog neužteko laiko. Pirmame kėlinyje aktyvesnis buvo Alžyras, o antrame ir pratęsime - jau Vokietija.

Ketvirtfinalyje penktadienį (liepos 4 d.) Vokietija jėgas išmėgins su Prancūzija.

Vokiečiai laimėjo F grupės turnyrą, iškovoję dvi pergales ir pasiekę vienerias lygiąsias (7 taškai, įvarčiai 7-2). Alžyras H grupėje buvo antras (4 taškai, 6-5).

Andre Schuerrle muša įvartį
Andre Schuerrle muša įvartį
© AFP/Scanpix

Pirmame planetos pirmenybių etape vokiečiai 4:0 sutriuškino portugalus, sužaidė lygiosiomis 2:2 su Gana ir 1:0 įveikė JAV ekipą.

Alžyriečiai 1:2 pralaimėjo Belgijai, 4:2 nugalėjo Pietų Korėją ir taikiai 1:1 išsiskyrė su Rusija.

Nuo 1986 metų, kai įdiegtas dabartinis varžybų formatas, Vokietijos rinktinė nė karto nepraleido ketvirtfinalio etapo. Alžyras mušė kiekvienose šio čempionato rungtynėse ir mačų bent su vienu įvarčiu seriją pratęsė iki 17-os. Vokiečių ekipos puolėjui Miroslavui Klosei trūksta vieno įvarčio, kad taptų rezultatyviausiu visų laikų pasaulio čempionatų žaidėju. Jis su brazilu Ronaldo yra pelnę po 15 įvarčių. M. Klosei

Ankstesnės Vokietijos ir Alžyro pasaulio čempionato rungtynės 1982 metais baigėsi alžyriečių pergale 2:1. Dar vieną draugišką mačą 1964 metais 2:0 taip pat laimėjo Alžyras. Dabar Vokietija sušvelnino tarpusavio dvikovų balansą 1-2.

Rezultatas:

Vokietija 2 - 1 Alžyras, - po pratęsimo.

92' Andre Schurrle [1 - 0]
119' Mesut Ozil [2 - 0]
102+2' Abdelmoumene Djabou [2 - 1]

Vokietija: Manuel Neuer, Shkodran Mustafi (70' Sami Khedira), Per Mertesacker, Jerome Boateng, Benedikt Howedes, Bastian Schweinsteiger (109' Christoph Kramer), Philipp Lahm, Toni Kroos, Mesut Ozil, Thomas Muller, Mario Gotze (46' Andre Schurrle).

Alžyras Rais M'Bolhi, Aissa Mandi, Essaid Belkalem, Rafik Halliche (97' Madjid Bougherra), Faouzi Ghoulam, Sofiane Feghouli, Mehdi Lacen, Mehdi Mostefa, Saphi Taider (79' Yacine Brahimi), Soudani (100' Abdelmoumene Djabou), Islam Slimani.

Rungtynių eiga:

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalis: Vokietija - Alžyras
Vokietija iškovojo pergalę prieš Alžyrą rezultatu 2:1 po pratęsimo ir pateko į ketvirtfinalį. Ten jų varžovė bus Prancūzija.
Kai vokiečiai nusiramino tikri savo pergale ir laukė finalinio teisėjo švilpuko, Alžyras surengė kontrataką ir įmušė įvartį. 102+2 min. santykį sušvelnino Abdelmoumene'as Djabou - 1:2.  Tuoj po to, kai vokiečiai išžaidė kamuolį aikštės viduryje, Alžyras surengė paskutinį išpuolį, bet kamuolys atsidūrė vartininko M. Neuerio rankose. Viskas, nuaidėjo teisėjo švilpukas.
Prasidėjo antras pratęsimo kėlinys. 107-ą min. už pražangą geltona kortele baudžiamas Ph. Lahmas. Po baudos smūgio kamuolys atsidūrė pas M. Neuerį. 109-ą min. nuo nuovargio traumą patyrusį B. Schweinsteigerį pakeitė Christophas Krameris. Tai - jo debiutas pasaulio čempionate. Vis dažniau žaidėjams traukia raumenis, jie klysta elementariose situacijose. 114-ą min. Th. Mulleris varžovų baudos aikštelėje nesuvaldė kamuolio. Sužaidus 115-ą min. Vokietija pirmavo - 1:0. 117-ą min. A. Schurrle nesugebėjo skersuoti kamuolio, o ten jo laukė du laisvi komandos draugai. 118-ą min. dviejų progų neišnaudojo po keitimo pasirodęs Christianas Krameris ir Th. Mulleris. Bet po minutės krito įvartis. 120 min. pavojingą ir ilgą Vokietijos rinktinės ataką stipriu smūgiu iš arti baigė M. Ozilas - 2:0. Prieš įvartį A. Schurrle ir M. Ozilas per ilgai baudos aikštelėje su varžovais žaidė „šuniuką“.
Prasidėjo pratęsimas.  Įvartis!  92-ą min. Th. Mulleris veržėsi kairiu atakos sparnu, skersavo į baudos aikštelę ir ten kamuolį iš arti kaire koja į vartus nukreipė A. Schurrle - 1:0. 95-ą ir 96-ą min. Th. Mulleris ir M. Ozilas neišnaudojo puikių progų. 99-ą min. Th. Mulleris smūgiavo šalia vartų. 102-ą min. Mehdi Mostefa vos neišlygino rezultato. Po minutės neblogą progą iššvaistė A. Schurrle. Vokietijos rinktinė per pratęsimo pirmą kėlinį buvo aktyvesni, bet galutiniu smūgiu atakos nesibaigdavo. Pirmas pratęsimo kėlinys baigėsi. Vokietija pirmavo - 1:0.
Varžovai pakaitomis keitėsi klaidomis aikštės viduryje. 88-ą min. vokiečiai mušė baudos smūgį. Per sudėtingą kombinaciją Th. Mulleris suklupo ir momentas buvo prarastas. 89-ą min. M. Neueris vėl turėjo išbėgti iš vartų ir išmušti kamuolį į užribį. Po minutės jau B. Schweinsteigeris iš arti galva kamuolį pasiuntė tiesiai į vartininką. Teisėjas kėlinį pratęsė 4 min. Vokiečių atakoje pražanga prieš Ph. Lahmą nebuvo užfiksuota. 90+3 min. skersuotas kamuolys nepasiekė Ph. Lahmo. Po kampinio kamuolį sugavo R. M'Bolhi. Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis - 0:0. Pratęsimas.
71-ą min. M. Neueris išbėgęs iš už baudos aiktelės ribų galva likvidavo prie jo vartų galėjusį kilti pavojų. 73-ią min. A. Schurrle nelabai sėkmingai smūgiavo jau iš kairio krašto. 74-ą min. pavojingai šalia vartų smūgiavo S Feghouli. 75-ą min. jau I. Slimani stipriai smūgiavo, bet kamuolį sugavo M. Neueris. Po minutės dar viena pavojinga alžyriečių ataka, kuri baigėsi kampiniu. 79-ą min. Th. Mullerio ir B. Schweinsteigerio derinys vos nesibaigė įvarčiu. Saugas po puolėjo perdavimo galva nepataikė į vartus. Sužaidus 80 min. buvo lygu - 0:0. 80-ą min. Th. Mulleris galva iš arti galva mušė į vartus, bet smūgį atrėmė R. M'Bolhi, o po pakartotino A. Schurrle smūgio alžyriečių gynėjas kamuolį numušė beveik nuo vartų linijos. 81-ą Benediktas Howdesas galva nepataikė į vartus, o 82-ą min. Th. Mulleris suklaidino gynėją, bet taip pat nepataikė į vartus.
55-ą min. po Philippo Lahmo smūgio vartininkas kamuolį nukreipė į kampinį. Vyko atkakli ir permaininga kova. Vokiečių žaidimą iš tiesų labai pagyvino A. Schurrle iš Londono „Chelsea“ klubo. Jis siautė dešiniame atakos sparne. A. Schurrle uždirbo du kampinius iš eilės. Bet daugybė aukštų perdavimų sėkmės kol kas neatnešė. Šioje atkarpoje žaidimas daugiau vyko aikštės viduryje. Varžovai negailėjo viena kito. 68-ą min. kojos traumą patyrė Sh. Mustafi. Jį pakeitė Sami Khedira. Sužaidus 70 min. buvo lygu - 0:0.
Antras kėlinys prasidėjo. Kamuolį kontroliavo vokiečiai. Andre Schurrle po pertraukos pakeitė M. Gotzę. 48-ą min. A. Schurrle uždirbo kampinį. Po jo Sh. Mustafi smūgiavo galva, bet kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. 50-ą min. M. Neueris po alžyriečių kampinio vos sugraibė kamuolį. 52-ą min. abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Vokietis nugriuvo varžovų baudos aikštelėje, bet teisėjas iš Brazilijos Sandro Ricci 11 metrų baudinio neskyrė. Po akimirkos jau 4 alžyriečiai surengė kontrataką prieš 2 vokiečių gynėjus. Vokiečiams vargais negalais pavyko apsiginti.
Po pirmo kėlinio lygu - 0:0.
41-ą min. M. Gotze privalėjo mušti įvartį, bet po T. Krooso tolimo „šūvio“ nuo vartininko atšokusį kamuolį iš kelių metrų vėl sukirto į R. M'Bolhi. 42-ą min. geltona kortele buvo nubaustas Alžyro komandos kapitonas  Rafikas Halliche'as.  44-ą min. iš toli vėl smūgiavo T. Kroosas - šįkart pro šalį. Vokietijos ilga pozicinė ataka baigėsi niekuo. Teisėjas kėlinį pratęsė 1 min.
31-ą min. Toni Krooso smūgį blokavo varžovas, o į gynybą atskubėjęs Mario Gotze pavojingoje vietoje prieš savo vartus prasižengė. S. Feghouli baudos smūgis nepavyko. 35-ą min. galva šalia vartų smūgiavo Thomas Mulleris. Vokietija pirmavo pagal kamuolio kontrolę 65 proc. - 35 proc. 37-ą min. stipriai iš toli smūgiavo M. Ozilas, o atšokusį kamuolį Th. Mulleris išleido už galinės linijos. 39-ą min. po alžyriečių tolimo smūgio kamuolys nuo Jerome'o Boatengo kojos vos neįskriejo į vokiečių vartus.
17-ą min. I. Slimani galva įmušė įvartį, bet Alžyro rinktinės puolėjas buvo nuošalėje. 18-ą min. kairiu sparnu prasiveržė Faouzi Ghoulamas, bet, vokiečių laimei, į vartus jis nepataikė. Šioje atkarpoje aktyvesnis buvo Alžyras. 24-ą min. kiek atkuto vokiečiai. Po Mesuto Ozilo skersavimo kamuolį į kapinį nukreipė vartininkas R. M'Bolhi. Kampinis niekuo nesibaigė. 28-ą min. M. Neueriui vėl teko bėgti toli iš vartų ir gesinti galimą „gaisrą“. Sužaidus 30 min. buvo lygu - 0:0.
9-ą min. toli iš vartų išbėgęs Manuelis Neueris, neutralizavo Islamo Slimani prasiveržimą. Vokiečių ekipoje dešiniame krašte aktyvus buvo Sh. Mustafi. Alžyras jau surengė dvi labai pavojingas kontratakas. Sužaidus 13 min. žaidimas išsilygino. 14-ą min. Bastianas Schweinsteigeris stipriai smūgiavo iš toli, o po minutės kitoje aikštės pusėje į vartus gana iš arti nepataikė Sofiane'as Feghouli.
Rungtynės prasidėjo. Jas stebėjo ir FIFA prezidentas Seppas Blatteris. Pirmą ataką nesėkmingai bandė suregzti vokiečiai. Vokietijos futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį. 3-ią min. Shkodranui Mustafi teisėjų brigada iš Brazilijos [:)] klaidingai užfiksavo nuošalę. O galėjo būti perspektyvus puolimas. 5-ą min. vokiečių ataką nutraukė vartininkas Raisas M'Bolhi. Vokietijos rinktinei priklausė iniciatyva.
Komandos išėjo į aikštę. Nuskambėjo abiejų valstybių himnai.

Statistika:

Vokietija - Alžyras

Kamuolio kontrolė: 67 proc. - 33 proc.
Smūgiai į vartus: 28 - 10
Smūgiai į vartų plotą: 20 - 6
Smūgiai link vartų: 8 - 4
Baudos smūgiai: 23 - 13
Kampiniai: 10 - 4
Nuošalės: 4 - 4
Užribiai: 33 - 34
Vartininkų atremti smūgiai: 5 - 18
Pražangos: 11 - 20
Geltonos kortelės: 1 - 1
Raudonos kortelės: 0 - 0

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Stiprios liūtys apgadino Volgogrado naująjį stadioną (6)

Sekmadienį (liepos 15 d.), Maskvoje pasibaigus Pasaulio futbolo taurės čempionatui, stiprios...

Kilnus čempiono poelgis: visą savo uždarbį padovanojo vaikams (15)

Prancūzijos futbolo rinktinės žvaigždė Kylianas Mbappe neginčytinai atliko svarbų vaidmenį...

Dūris į nugarą: buvęs Prancūzijos rinktinės atstovas bjaurisi tautiečių žaidimu (52)

Prancūzijos futbolininkų sėkmė pasaulio čempionate triumfuoti privertė ne visus šalies...

Prancūzijos rinktinė kartu su Macronu traukė pergalės dainas

Priėmime pas prezidentą Emmanuelį Macroną Prancūzijos rinktinės žaidėjai traukė pergalės...

Protokolo žinovas gėdina Rusiją: Putinui turėjo atitekti ne pirmas, o tik trečias skėtis (275)

„Gėda Putinui. Gėda Rusijai“, – taip sako etiketo ir protokolo ekspertas Arminas Lydeka ,...

Top naujienos

Užkalnis pripažino: mano kūryba yra paveikta Indijos kvaišalų (62)

Žinoma, apie jokias nelegalias medžiagas ar receptinius sąmonę plečiančius preparatus aš...

Prokuroras įvardijo sukčių purvinus metodus: prašo kreiptis ir praradus menkiausias sumas (140)

Klaipėdos prokuroras Simonas Genys į „Delfi“ kreipėsi norėdamas įspėti apie sukčių...

Maudynių eketėje entuziastas: pas gydytojus einu tik tada, kai reikia pasikeisti vairavimo teises (46)

Spaudžiant šalčiui ne visiems norisi užsidaryti šiltuose namuose. Panevėžiečiai kaip tikri...

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, SAM abejoja dėl prezidento iškelto tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų (126)

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, būtų drąsu teigti, jog Lietuvai iki vasaros vidurio pavyks...

Rimas Šapauskas | D+

Rimas ir kunigas. Pokalbis su vyskupu Arūnu Poniškaičiu: nusikaltęs kunigas vis tiek lieka Bažnyčios nariu

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

CSKA ir „Loko“ patiesęs Maksvytis laukia darbo pasiūlymų iš Lietuvos: be abejo, domintų laida „Krepšinio zona“ (2)

Kai tris kartus per sezoną Kauno „Žalgirį“ apžaidęs Kazys Maksvytis prieš pusantrų metų...

Kineziterapeutas Žilvinas Pušnys | D+

Tai – vienas geriausių pratimų pilvo presui, bet dažnai atliekamas klaidingai: štai kaip jį daryti teisingai

Šis pratimas laikomas vienu veiksmingiausių pilvo presui . Pratimas apima daugiau nei vieną...

Laura Vagonė: man nieko niekada nereikėjo imti grožiu (106)

Ryški, drąsi ir energinga švenčių planuotoja Laura Vagonė atvira, dažnai ji veidrodyje nemato...

Šviesa tunelio gale: Dulkys dalijasi pozityvia koronaviruso statistika (188)

Lietuvai jau daugiau nei mėnesį gyvenant antrojo griežto karantino sąlygomis, sveikatos apsaugos...