Šioje rungtyje varžėsi 32 sportininkės, suskirstytos į aštuonias grupes. A. Sereikaitės varžovės penktoje grupėje buvo kinė Kexin Fan, korėjietė Alang Kim ir rusė Olga Beliakova. Kinė ir korėjietė pateko į kitą etapą, o Lietuvos atstovei olimpiada jau baigėsi.

5-o atrankos čiuožimo rezultatai:

1. Alang KIM (Pietų Korėja) - 1:31,640 Q
2. Kexin FAN (Kinija) - 1:31,713 Q
3. Olga BELIAKOVA (Rusija) - 1:32,034
4. Agnė SEREIKAITĖ (Lietuva) - nubausta

Į ketvirtfinalį iš kiekvienos grupės pateko po dvi čiuožėjas, bei dvi sportininkės iškovojo kelialapius į kitą etapą teisėjų sprendimu. Ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo varžybos vyks penktadienį.

Marie-Eve DROLET (Kanada) 1:31,273 Q
Martina VALCEPINA (Italija) 1:34,226 (teisėjų sprendimu)
Veronika WINDISCH (Austrija) - 1:36,018 Q
Jorien TER MORS (Olandija) - 1:46,661 (teisėjų sprendimu)

Paradoksas – lietuvė olimpiadoje geriau pasirodė 1500 m, o ne 500 m distancijoje, kurioje ji anksčiau pasiekdavo kur kas geresnių rezultatų. Taktinę klaidą padariusi Lietuvos čiuožėja, pirmose varžybose užėmė 24-ą vietą tarp 32-ių dalyvių, o antrose buvo 16-a ir aplenkė 20 varžovių. Geriausią asmeninį rezultatą ji pagerino net 5 sekundėmis.

„Esu labai patenkinta savo startu“, – po finišo kalbėjo Čekijoje pastaraisiais metais besitreniruojanti čiuožėja trumpuoju taku.

16-ą vieta – kol kas geriausia tarp žaidynėse jau startavusių mūsų šalies sportininkų. Šį sezoną viename iš pasaulio taurės varžybų etapų A. Sereikaitė užėmė itin aukštą 9-ą vietą.

Ji prieš porą metų Australijoje iškovojo sidabro medalį pasaulio jaunimo čempionate 500 m distancijoje. Pernai Italijoje vykusioje universiadoje A. Sereikaitė šioje rungtyje laimėjo bronzos apdovanojimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)