Įvarčius mūsiškiams pelnė penki skirtingi žaidėjai: Povilas Verenis (05:30 min.), Mindaugas Kieras (10:33, daugumoje), Nerijus Ališauskas (29:28, daugumoje), Arnoldas Bosas (40:20) ir Artūras Katulis (58:04, daugumoje).

Santykį pirmo kėlinio antroje pusėje (14:17) buvo sušvelninęs Levente Lorinczas (1:2).

Rezultatas:

Lietuva - Rumunija - 5:1 (2:1, 1:0, 2:0).

05:30 Povilas Verenis [1 - 0]
10:33 Mindaugas Kieras [2 - 0] (daugumoje)
14:17 Levente Lorincz [2 - 1]
29:28 Nerijus Ališauskas [3 - 1] (daugumoje)
40:20 Arnoldas Bosas [4 - 1]
58:04 Artūras Katulis [5 - 1] (daugumoje)

Lietuvos ledo ritulio rinktinė (IIHF nuotr.)

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinė dvikovą pradėjo susikaupusi ir jau pirmos atakos metu galėjo pelnyti įvartį. Išsilaikę mažumoje, lietuviai surengė staigų išpuolį ir P. Verenis (05:30 min.) kyštelėjo lazdą po Ugniaus Čižo perdavimo ir išvedė komandą į priekį – 1:0.

-

Lietuvos rinktinė įgijo šansą žaisti daugumoje, prisitaikė, o varžovams dar kartą likus keturiems ant ledo, M. Kieras pelnė antrą įvartį – 2:0 (10:33, Nerijus Ališauskas ir Donatas Kumeliauskas).

Rumunijos rinktinė atsilygino lietuviams netikėtu įvarčiu, kai nestiprų komandos draugo smūgį pataisė Levente Lorinczas (14:17).

Ugnius Čižas pirmame kėlinyje galėjo padidinti skirtumą, tačiau jo smūgiuotas ritulys pataikė į skersinį. Lietuvos rinktinė po pirmo kėlinio pirmavo pagal metimus 13-7.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė didino spaudimą varžovams ir po dar vieno varžovų pašalinimo iš aikštelės N. Ališauskas (29:28, M. Kieras ir Arnoldas Bosas) smeigė dar vieną įvartį į varžovų vartus – 3:1.

Rumunai po šio įvarčio atidavė iniciatyvą lietuviams, kurie vis ilgiau kombinuodavo varžovų gynybos zonoje. Joje itin sėkmingai atakas rezgė jauniausias ketvirtas lietuvių penketukas. Lietuviai buvo atkaklūs. Tai pademonstravo A. Bosas, neįmušęs pirmos atakos metu pirmame kėlinyje, tačiau tai padaręs pačioje trečio kėlinio pradžioje – 4:1 (40:20, Danielis Bogdziulis ir D. Kumeliauskas).

Užtikrintai žaidę lietuviai nepaliko jokių vilčių varžovams ir trečio kėlinio pabaigoje pelnė dar vieną įvartį, kai daugumoje pasižymėjo A. Katulis (58:04, U.Čižas ir Aimas Fiščevas).

Lietuva šventė užtikrintą pergalę, o pagal metimus buvo geresnė užtikrintai: 39-17.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas N. Ališauskas.

„Pildėme visus trenerių reikalavimus, nedarėme klaidų ir buvome geresni už varžovus visur. Sekasi mušti įvarčius, kadangi esu metikas, turiu neblogą smūgį, tai per mane ir žaidžia“, – savo indėlio į pergalę nesureikšmino N. Ališauskas.

„Noriu pažymėti, kad žaidėme kaip komanda. Vyrai vykdė visas užduoti, todėl ir rezultatas geras. Varžovai nėra silpni, jiems ruošėmės daug, tad ir vaizdas aikštelėje tenkino. Dabar laukia rungtynės su Didžiąja Britanija, kuri, mano akimis, yra šio turnyro favoritė“, – po dvikovos sakė nugalėtojų vyriausiasis treneris Berndas Haake.

Sekmadienį Lietuva sutriuškino Estiją 7:2, o Rumunija aiškia persvara 1:6 nusileido Ukrainos ledo ritulininkams.

Tarpusavio rezultatai su rumunais pasaulio čempionatuose yra permainingi. 2014 metais Vilniuje pasiekta pergalė 5:2, 2013-ais Donecke (Ukraina) nugalėta 2:1, 2012-ais Lenkijoje 6:5 laimėjo rumunai. Dar anksčiau, 2007-ų čempionate Slovėnijoje, 5:2 laimėjo lietuviai, o 2005-ais Olandijoje Lietuva šventė pergalę 5:0.

Pirmadienį šioje grupėje Didžioji Britanija susitiko su Estija ir įveikė mūsų šiaurinius kaimynus tik po pratęsimo 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0), o Kroatija pirmadienio vėlų vakarą jėgas išmėgino su Ukraina ir pralaimėjo 1:4 (1:2, 0:2, 0:0).

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, įvarčių skirtumas, taškai):

1.Lietuva2200012:3+96
2.Ukraina2200010:2+86
3.D. Britanija211008:4+45
4.Estija200115:11-61
5.Kroatija200022:8-60
6.Rumunija200022:11-90

Antradienį čempionate – laisva diena. Trečiadienį Lietuvos rinktinė 17.30 val. kovos su Didžiosios Britanijos komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)