Povandeninės kalėdinės eglutės ir omarai, kurių uodegos daktariškos dešros dydžio

 (6)
Lietuvos emigrantai Norvegijoje nenuobodžiauja - laiką, likusį po gerai apmokamų darbų, jie skiria savo pomėgiams, pavyzdžiui, nardymui. Narų mėgėjų grupė „Cozydivers“, kurią sudaro per 200 narių, prisijungė prie visų narų pamėgto renginio „Ir po vandeniu vyksta Kalėdos“ ir Osle „paskandino“ kalėdinę eglutę.
lietuvių narų nuotykiai Norvegijoje
© Organizatorių archyvas

„Oro sąlygos nebuvo palankios, virš vandens pūtė stiprus vėjas, po vandeniu prasidėjo srovės, bet tai mūsų narų komandai nesukėlė jokių kliūčių įgyvendinti nuostabią tradiciją“, - sakė Albinas Taujanskis, atsakingas už tai, kad gruodžio 14-ąją į Oslo fiordo dugną nugultų norvegiška žaliaskarė.

lietuvių narų nuotykiai Norvegijoje
lietuvių narų nuotykiai Norvegijoje
© Organizatorių archyvas

Eglutės papuošimui buvo panaudoti ne tik kalėdiniai žaisliukai, bet ir daržovės, vaisiai ir kitokie maisto produktai žuvims. Kol narų komanda nardino eglutę į maždaug 21 metro gylį, kuriame vanduo skaidriausias ir nėra povandeninių srovių, palaikymo komanda ruošė kalėdinį stalą.

Šis kalėdinis renginys ne pirmas kartas, kai lietuviai narai duoda laisvę savo vaizduotei.

„Lapkričio 2 dieną vyko nuostabus Helovyno renginys - „Moliūgo skandinimas“, vykęs Løvøya saloje netoli Horton miestelio. Rugsėjo mėnesį vyko nepamirštama ir pilna įspūdžių 3 dienų nardytojų stovykla, per Velykų penkių dienų atostogas „buvo šturmuotos“ šiaurės miesto Ålesund gelmės“, - pasakojo A. Taujanskis, niekaip negalinti pamiršti tąkart dugne sutikto didžiulio omaro, kurio uodegos storis buvo sulig „Daktariška dešra“, o žnyplės kaip tvirto vyro delnas.

lietuvių narų nuotykiai Norvegijoje
lietuvių narų nuotykiai Norvegijoje
© Organizatorių archyvas

Lietuvos emigrantai neapsiriboja nardymu tik Norvegijos karalystės vandenyse ir vasario mėn. aplankė Ispanijos karalystę, Tenerifės pakrantes.

„Cozydivers“ ragina visus bendraminčius, kurie gyvena Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Anglijoje, Airijoje ir kitose pasaulio valstybėse, bendrauti, nardyti, dalintis įspūdžiais ir džiaugtis gyvenimu po vandeniu kartu. Daugiau informacijos apie klubo veiklą - https://www.facebook.com/groups/cozydivers

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją