Toma Grabauskaitė

Toma Grabauskaitė

Straipsniai: 6

Fotografijose – daiktų istorija (3)

2016 liepos mėn. 12 d. 17:31
Fotografijose – daiktų istorija
J. Grigaitytės nuotr.
„Šios istorijos akimirka – tai laikas, kai daiktiškųjų objektų neliečia žmogaus ranka,“ – parodos idėją pristato autorė Jūratė Grigaitytė. Fotografijose jai rūpėjo užfiksuoti industrijos fragmentus, kuomet šių niekaip nelemia žmogaus buvimas ir veiksmai, kai gyva būtybė stebi daiktus – šiuo atveju gamyklinius įrengimus – tik iš šalies.

Jauno fotografo nuotraukose – žmogus ir miestas nuotraukų galerija

2016 balandžio mėn. 20 d. 12:35
Jauno fotografo nuotraukose – žmogus ir miestas
E. Stasiūno nuotr.
„Kiekviena pavykusi nuotrauka, likusi darbiniame kompiuteryje po redagavimo, dar kartą primena, kodėl pamėgau fotografiją,“ – pasakoja fotomeno entuziastas Egidijus Stasiūnas. Jaunas vaikinas fotografijoje labiausia akcentuoja galią sustabdyti akimirką ir to akimirksnio nenuspėjamumą.

Prestižinių mokyklų užribyje atsidūrusios „profkės“ – išsigelbėjimas „nepatogiam“ jaunimui (3)

2014 gegužės mėn. 30 d. 11:40
Prestižinių mokyklų užribyje atsidūrusios „profkės“ – išsigelbėjimas „nepatogiam“ jaunimui
Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir aukštųjų reitingai jau ilgą laiką nepateikia staigmenų – lyderių pozicijas užima tos pačios ugdymo įstaigos.

Modernus profesinis mokymas(is) – daugiau nei tikėtasi? (1)

2013 lapkričio mėn. 21 d. 15:46
Į fizinių bei technologinių mokslų studijas būsimi studentai vis dar žiūri kaip į antrarūšes, ypač tada, jei šios studijos – neuiniversitetinės.

Buvęs studentas: žmogaus pasiekimai priklauso nuo jo paties, o ne nuo mokymo įstaigos (5)

2013 spalio mėn. 30 d. 12:37
Studentai
AP/Scanpix
Viešojoje erdvėje vis dažniau pasirodo prieštaringos žinutės apie aukštąjį mokslą baigusių jaunuolių apsisprendimą įgyti specialybę profesinėse mokyklose.

Pedagogė: laimę ar nelaimę nulemia ne tai, kur tu esi, o ką darai (8)

2013 rugsėjo mėn. 29 d. 10:17
Save tokie žmonės vadina pilkomis pelytėmis vien todėl, kad viešai nedeklaruoja savo gyvenimo lozungų, nemėgsta kalbėti apie save garsiai. Jie tiesiog dirba, daug ir kantriai. Dažnai ankštuose kabinetuose minimalistiniu interjeru matyti preciziškai surikiuotos dokumentų bylos, o lieso žmogaus figūra, palinkusi prie vienos iš jų, vis, regis, taip ir nepakelia akių.