Mindaugas Pliauga

Mindaugas Pliauga

Straipsniai: 24

Politinis susvetimėjimas Lietuvoje: būtina neutralizuoti visas „bombas“ (45)

2018 liepos mėn. 9 d. 09:17
Valstybės dienos švente švenčiame visos lietuvių tautos ir visų Lietuvos piliečių vienybę. Vienybė ir tarpusavio sutarimas labai reikalingas valstybei ir jos visuomenės nariams. Juk kartu ne tik smagiau gyventi, bet ir geriau bei daugiau darbų galima nuveikti.

Nuomonė. Už oro navigacijos saugumą atsakingų organizacijų aplaidumas šokiruoja! (22)

2014 liepos mėn. 18 d. 14:19
Sukrėtė Malayasian Airlines lėktuvo katastrofa, kurioje žuvo beveik 300 žmonių. Nesuprantama, kaip buvo leidžiama skraidyti civiliniams lėktuvams virš karo veiksmų zonos.

Sprendimas, kurį turi priimti Ukraina (37)

2014 kovo mėn. 17 d. 13:50
Po referendumo dėl prisijungimo prie Rusijos, kuriame neva 96,6 proc. dalyvavusių referendume Krymo gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos, įtampa regione dar labiau išaugo.

Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje laimėjo pragmatizmas (6)

2013 gruodžio mėn. 5 d. 13:36
Po Ukrainos vadovybės atsisakymo pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, Ukrainoje kilo smarkūs protestai. Nors pritariu didesniosios dalies Ukrainos reikalavimui siekti europinio kurso ir pilietiškiems šimtų tūkstančių jaunų ukrainiečių taikiems veiksmams, tačiau vertindamas Vilniuje vykusio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatus padėties nedramatizuoju.

M. Pliauga. Neskubėkime su išankstiniais kaltinimais dėl prekybos centro Rygoje griūties (30)

2013 lapkričio mėn. 27 d. 15:03
M. Pliauga. Neskubėkime su išankstiniais kaltinimais dėl prekybos centro Rygoje griūties
Lino Puodžiukyno nuotr.
Siaubinga Rygos prekybos centro „Maxima“ griūtis, nusinešusi labai daug aukų, ne tik sukelia šiurpą ir užuojautą, bet ir pagrįstą norą žaibiškai rasti šios griūties kaltininkus.

Kodėl valdžia nori, kad Lietuva įsivestų eurą? (165)

2013 lapkričio mėn. 6 d. 15:00
Vienas pagrindinių Lietuvos valdžios ekonominių tikslų yra įsivesti eurą. Dėl šio tikslo valdantieji pasiryžę nukelti pensijų kompensavimą, atlyginimų atkūrimą daugumai biudžetininkų ir dar daug ką padaryti, kad išlaikytų griežtus biudžeto deficito normatyvus. Pradinis biudžeto projektas sudarytas taip, kad nebūtų neigiamos Europos Komisijos reakcijos ir kliūčių įsivesti eurą.

Karinis smūgis Sirijai: ar nuvertus B.al Assadą nepasikartos Egipto scenarijus? (20)

2013 rugpjūčio mėn. 29 d. 15:36
Karinis smūgis Sirijai: ar nuvertus B.al Assadą nepasikartos Egipto scenarijus?
AP/Scanpix
Po dujų atakos Sirijoje, Damasko priemiesčiuose, įtampa Artimuosiuose Rytuose išaugo iki maksimumo: JAV ketina suduoti karinius smūgius Sirijai, taip bausdama jos valdžią, kuri, JAV ir jos sąjungininkų manymu, yra kalta už neteisėtą cheminio ginklo panaudojimą prieš civilius gyventojus.

Visagino atominės elektrinės projektas - vis realesnis (68)

2013 birželio mėn. 7 d. 12:36
Po daugelio Lietuvos valstybės nesėkmingų kovos metų energetikos sektoriuje su Rusija, pagaliau atsirado pirmieji Lietuvai ir visam Baltijos regionui palankūs strateginiai poslinkiai: Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad įšaldomos atominės elektrinės statybos Karaliaučiaus srityje.

Kas Europoje yra šiurkštūs pažeidimai, Lietuvoje – nepiktybiniai ministrų suklydimai (17)

2013 gegužės mėn. 29 d. 09:49
Nemaloniai nustebino socialdemokratai, kurie gana aiškioje situacijoje dėl ūkio ministrės B.Vėsaitės santykių su „Arvi“, vengia principingumo ir uždelsė priimti ryžtingą, būtiną šioje situacijoje sprendimą.

Nuomonė. Ar Vyriausybė pradės pagaliau dirbti? (59)

2013 gegužės mėn. 3 d. 09:46
Praėjo jau beveik penki mėnesiai nuo A. Butkevičiaus Vyriausybės veiklos pradžios, bet man dar nesimato per šį laikotarpį atliktų jokių konkrečių, naudingų Lietuvai darbų. Darbai, kurie buvo padaryti tik atėjus į valdžią (pvz. minimalaus atlyginimo pakėlimas) negali atstoti penkių mėnesių blaškymosi, miglotų darbų grupių kūrimo, darbo imitavimo ir kalbėjimo tik apie strateginius energetinius projektus, kurie kaip nejudėjo, taip ir nejuda iš vietos. Manau, kad tai - visiškas idėjų ir valstybinės svarbos apsisprendimų nebuvimas, jokių gerų būtinų darbų. Tiesiog plaukiama pasroviui žemyn.

Lietuvos žmonėms: nenustokime matyti gėrio (7)

2013 kovo mėn. 13 d. 14:01
Prieš 23 metus atkurta nepriklausoma Lietuva atvertė naują savo istorijos puslapį. Dabartinei Lietuvos valstybei Kovo 11- oji yra itin svarbi data, nes tai - jos susikūrimo data. Deja, neprabėgus net ketvirčiui amžiaus, naujas, švarus istorijos lapas yra stipriai subjaurotas ne kokių nors priešiškų šalių ar organizacijų, o savos valdžios ir vyraujančio melo visuomenėje.

Nuomonė. Valstybės atkūrimo dienos proga - daugiau dvasinės stiprybės ir protingos tolerancijos (7)

2013 vasario mėn. 15 d. 16:58
Šiemet Valstybės atkūrimo dieną pasitinkame dar labiau susipriešinę. Šį kartą dominuoja tautinė nesantaika ir savinaikinantis susipriešinimas. Žvelgiant į dabartines visuomenėje vykstančias diskusijas, atrodo, kad tarsi įjungta kažkokia savęs naikinimo programa.

Naujametinis sveikinimas (3)

2012 gruodžio mėn. 31 d. 15:24
Mieli skaitytojai, sveikinu Jus su Naujaisiais 2013-ais metais! Nauja metų pradžia visada teikia viltį, tačiau planuoti geresnės savo ateities nepajėgsime, jeigu nesuvoksime, kokiais keliais atėjome į šią dieną, į dabarties momentą. Todėl istorija žmogaus gyvenime visada išlieka svarbi, norint suprasti jo dabartį.

Ar hiperbolizuojant V.Uspaskicho pavojų pateisinamas TS-LKD ir LSDP bendradarbiavimo būtinumas? (16)

2012 gruodžio mėn. 19 d. 14:05
Antradienį vykęs Seimo posėdis galutinai atskleidė ir patvirtino, kad Lietuvą valdo TS-LKD ir LSDP tandemas. Šis tandemas pasikeisdami valdo Lietuvą dvidešimt metų ir neleidžia niekam kitam, kas nepriklauso jų aplinkai, įgauti daugiau galių ir veikti savo ar rinkėjų nuožiūra.

Vyriausybės programa - skirta propagandai, o užsienio politika visiškai užmiršta (5)

2012 gruodžio mėn. 13 d. 11:00
Trečiadienį, po ilgai trukusio politinio chaoso ir priešpriešų, galutinai suformuota A. Butkevičiaus Vyriausybė. Šis dirbtinai sukeltas politinis chaosas dėl ministrų personalijų leido paslėpti ir reguliuoti užkulisinius politinių - finansinių grupuočių galios ir finansų perdalinimą.

VAE projektas daro gėdą Lietuvos prestižui (40)

2012 gruodžio mėn. 7 d. 11:31
Visų lygių Lietuvos vadovai daug kalba dėl Baltijos šalims strategiškai svarbių energetinių jungčių įgyvendinimą, tačiau realybėje gėdingai parodo negebėjimą tvarkytis su rimtais ir dideliais projektais.

KT išvada pridėjo Seimo rinkimams teisėtumo, bet ne legitimumo (1)

2012 lapkričio mėn. 14 d. 15:56
Šeštadienį paskelbta Konstitucinio Teismo išvada daro dvejopą įspūdį ir kelia dar daugiau abejonių. Viena vertus, Konstitucinis Teismas (KT) stengėsi išlikti nešališkas ir objektyvus kilusiame viršūnių kare bei akivaizdžiai laviravo, norėdamas sumažinti įtampą. Kita vertus, skaitant 53 lapų KT išvadą jaučiamas noras nesigilinti į tuos rinkimų procedūrų pažeidimus, kurie suteiktų pagrindą pripažinti ar net suabejoti šių rinkimų teisėtumu.

Nuomonė. Ką atskleidė neskaidrūs Seimo rinkimai? (13)

2012 lapkričio mėn. 5 d. 09:13
Po prastai Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuoto ir neskaidraus pirmo Seimo rinkimų turo, antrąjį turą VRK visgi pavyko suorganizuoti sklandesnį ir keliantį visuomenei mažiau negatyvo. Tiesa, rinkėjų buvo mažiau ir VRK darbas visuomenei buvo mažiau matomas, todėl nepalyginimai lengvesnis. Bet vis tiek, daugeliui šie įvykę Seimo rinkimai paliko labai bjaurų įspūdį.

Net priešrinkiminiu laikotarpiu politikai nesiekia priartėti prie liaudies (11)

2012 rugsėjo mėn. 25 d. 15:55
Domiuosi Seimo rinkimų politine kampanija, kandidatais, programomis ir kita rinkimine medžiaga, tačiau negaliu pasakyti, kad galiu rasti ir pamatyti viską, kas reikalinga rimto rinkėjo apsisprendimui normalioje demokratiškoje šalyje.

Sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga, kuriai politikai neparodė deramos pagarbos (7)

2012 rugsėjo mėn. 3 d. 12:09
Mieli mokytojai, mokiniai, dėstytojai, studentai ir visi švietimo darbuotojai, prisijungiu prie daugybės politikų ir valdininkų sveikinimų, norėdamas Jus labiau ir nuoširdžiau pasveikinti bei deramai įvertinti.

ES ekonominių bėdų pagrindinė priežastis - trūksta ekonominės laisvės? (10)

2012 rugpjūčio mėn. 27 d. 11:06
Euras, euro krizė, Graikija, Europos Sąjunga
AP/Scanpix
Nuosekliai ir kryptingai blogėjanti situacija euro zonoje verčia geriau besitvarkančių šalių lyderius kalbėti apie šios valiutos bloko subyrėjimą. Kadangi euro bloko subyrėjimas atneš bankams, šalims, gyventojams ir visai pasaulio ekonomikai didelių nuostolių, niekas nenori palikti euro zonos pirmas, kuriam būtų verčiama visa kaltė. Šis tampymasis kelia dar didesnių neapibrėžtumų ir nerimo dėl Europos ekonominės ateities, o kartu ir dėl pasaulinio ūkio perspektyvos.

Skurdi Seimo rinkimų politinės kampanijos pradžia (7)

2012 liepos mėn. 29 d. 16:32
Tenka visgi pripažinti, kad Seimo nutarimas paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje kartu su Seimo rinkimais yra politikų bandymas rinkiminės kampanijos metu nukreipti rinkėjų dėmesį nuo šių dienų problemų, rūpesčių, valdžios neatliktų darbų, opozicijos neveiklumo bei paslėpti politikų ir partijų tuštumą.

Lietuvos valstybės diena. Pamokanti istorija (34)

2012 liepos mėn. 6 d. 11:19
Lietuvos valstybė turi dramatišką ir turtingą istoriją. Šalis išgyveno pakilimus ir nuopuolius, išnykimą ir sugrįžimą, todėl valstybės istorija gali mus daug pamokyti, kaip atrasti šviesiausius kelius ir apsisaugoti nuo negandų. Kiekvienas privalome žinoti savo valstybės istoriją, nes praeitis neša dabartį ir grindžia ateitį.

Lietuvai skaidriai ir vykusiai įgyvendinus VAE projektą, nauda valstybei - neabejotina (21)

2012 birželio mėn. 25 d. 09:19
Optimistiškai nuteikia Seime priimti įstatymai dėl Visagino atominės elektrinės, nes būsima atominė elektrinė yra labai svarbi ir naudinga ne tik Lietuvai, bet ir regiono šalims. Šiame milžiniškame projekte, kaip teisingai pageidauja prezidentė, reikia visų politinių jėgų atsakomybės ir pareigos Lietuvos valstybei ir jos žmonėms. Tik noriu pažymėti, kad tai negali reikšti, jog visos politinės partijos turi turėti visiškai vienodą nuomonę šiuo klausimu.