Robert Borkowski

Robert Borkowski

Straipsniai: 30

Susidomėjimą kriptovaliutomis vertina kritiškai: kodėl netapsite jaunuoju milijonieriumi (40)

2018 kovo mėn. 8 d. 18:06
Dabar visi kalba apie kriptovaliutas – bankininkai, žurnalistai, aferistai ar namų šeimininkės. Tiesiog visi. Man atrodo, dažnas jau girdėjo ar skaitė apie naujuosius kriptomilijonierius ar „verslininkus“, kurie perka „Lamborghini“ automobilius.

Pigios kelionės idėja: Lvove galėjo sau leisti daugiau nei tikėjosi (71)

2017 gruodžio mėn. 20 d. 12:15
Kažkada su draugais iš įvairių posovietinio bloko šalių turėjome pokalbį apie tai, ar Lietuva (ir kitos šalys) yra vykęs projektas. Jeigu tiksliau – ar tikrai yra kažkoks pasiekiamas progresas. Nenoriu veltis ir su Jumis į diskusiją, tikrai, tik pasakysiu, kad galu gale tarp visų Lietuvos kaimynų Lietuva atrodo bene geriausiai.

Įspėja: nenustebkite, jeigu kainos kils ir toliau (74)

2017 spalio mėn. 13 d. 12:55
Ryte atsidaręs populiariausius naujienų puslapis perskaičiau vieno banko ekonomisto interviu apie kylančias kainas Lietuvoje. To niekas neneigia, tačiau vis dėlto Žygimantas Mauricas kalbėdamas apie, pavyzdžiui, SPA centrų vadovus jau teiginį baigia pozityvią gaida: „Jie bus priversti mažinti kainas, kitos išeities nebus“. Kokia iš tikrųjų yra perspektyva Lietuvai?

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

2017 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:16
Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau
Robert Borkowski
Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Apskaičiavo prabangų savaitgalio poilsį Palangoje: pagaliau nemačiau čeburekų pardavėjų (88)

2017 birželio mėn. 23 d. 13:11
Apskaičiavo prabangų savaitgalio poilsį Palangoje: pagaliau nemačiau čeburekų pardavėjų
Foto / Robert Borkowski
Pastebėjau tokią tendenciją – Lietuvos gyventojai (arba labiau tie, kurie dar liko Lietuvoje), vis dažniau renkasi užsienio kurortus ar turistinius miestus. Dabar retai kada tai būna uždari miesteliai kaip Šarm el Šeichas ir Hurgada Egipte ar Marmario kurortas Turkijoje.

Kalėdinis emigranto laiškas skaitytojams (35)

2016 gruodžio mėn. 24 d. 21:00
Esu emigrantas. Prieš penkerius metus išvažiavau iš šalies ir žinote, kokia būna pradžia? Tik filmuose viskas atrodo juokinga ir linksma. Nežinai žmonių kultūros, didelis miestas tave smaugia, o kur dar noras uždirbti, rasti draugų.

Buvau Romoje: ką pamatyti, kur nueiti ir nelikti apgautam (72)

2016 gruodžio mėn. 3 d. 10:46
Buvau Romoje: ką pamatyti, kur nueiti ir nelikti apgautam
R. Borkowski nuotr.
Roma – meilės miestas. Perskaitykite iš kitos pusės – Amor. Siauros gatveles, jaukios kavinukės su lašančia aromatinga kava į mažus espresso puodelius bei patogūs spalvoti motoroleriai. Štai kaip aš įsivaizduoju šį miestą.

Kaip internete „kabinau“ merginas (40)

2016 lapkričio mėn. 22 d. 15:43
Susipažinti su nepažįstamuoju. Baisu, ar ne? Kai žiūrite juodai-baltus prancūziškus filmus arba kitą Bondiados dalį, viskas atrodo lengva: vaikinas sutinka merginą, pasisveikina, pasako komplimentą ir toliau nuo kalniuko. Kur link aš suku? Man tiesiog įdomu, kodėl viskas taip pasikeitė.

Po 5-erių metų iš Varšuvos į Vilnių grįžęs lietuvis papasakojo, kas čia kitaip (84)

2016 rugsėjo mėn. 12 d. 11:05
Pamenat mane? Aš esu tas „bičas“, kuris valgo riešutų sviestą, perka daug „kokakolos“ ir išleidžia 30 eurų maišui pirkinių iš Lenkijos. Atsitiko įdomus dalykas. Buvau išsiųstas į komandiruotę. Ne bet kur, bet į Lietuvą. Kaip pasakytų vienas mažiau garsus Lietuvos režisierius: „You can’t escape Lithuania (angl. tu negali palikti Lietuvos)“. Tai va, manęs neatleido (o žinau, kad kurie norėtų), aš pats nepasiprašiau (dar ko, kas keistų didmiestį į provincijos miestelį Europos Sąjungoje?).

Lenkijoje gyvenantis lietuvis džiūgauja: po dvidešimties metų futbolo istorija kartojasi (5)

2016 rugpjūčio mėn. 24 d. 10:33
Šis antradienio vakaras buvo akimirka, kai beveik savo kieme sulaukėme Čempionų Lygos rungtynių. Po įtemptų rungtynių prieš Airijos FC „Dundalk“ ekipą rezultatu 1:1 į grupės etapą kelialapį iškovojo Varšuvos „Legia“ ekipa. Liko dar tik kelios dienos, iki kol bus ištraukti komandų skirstymo burtai, ir futbolo gerbėjai jau galės krautis kuprinės ir lagaminus bei pirkti bilietus į Varšuvą.

Lietuvis iš Varšuvos papasakojo, kiek iš tiesų tenka išleisti gyvenantiems Lenkijoje (192)

2016 rugpjūčio mėn. 1 d. 10:23
maistas už 30 eurų (aut. Robert Borkowski)
Esu įsitikinęs, kad daugelis Jūsų apie Lenkiją galvoja kaip apie kažkokį kainų rojų, tačiau dauguma emigrantų toliau važiuoja į Angliją (ir, patikėkit, realus Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos įvyks dar negreit), Norvegiją, Airiją ar kitus civilizuotos kraštus. Irgi esu imigrantas, tik šiuo metu jau 4 metus gyvenu Lenkijoje, kaip ir daugelis mano draugų ir pažįstamų išvažiavome čia studijuoti ir likome gyventi.

„Nykščio karta“: jaunimas be paslapčių ar bedvasiai vartotojai? (15)

2015 sausio mėn. 30 d. 09:33
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi žino apie visus viską. Kas svarbiausia, visi patys noriai dalinsis savo paslaptimis ir savo noru bus sekami. Tokį, kuriame kiekvienas žmogus turi fizinį kūną ir savo virtualia „sielą“, kuri niekada nemiršta o visa informacija apie asmenį lieka amžiams.

Vienas patarimas, patiriantiems ketvirčio amžiaus krizę (18)

2014 balandžio mėn. 21 d. 09:00
Kiekvienas turi svajonę. Kai kurie žmonės trokšta laimingai įsimylėti, kiti taupo pinigus ir kiekvieną naktį prieš miegą galvoja apie tą dieną, kada galės nusipirkti būstą. Kažkas dar tikisi būti populiarus, turėti daug draugų. Labiausiai gaila, kada dauguma vis nukelia savo svajones, o visus iki vieno graužia sąžinė: „Po velnių, juk galėjau padaryti geriau, galėjau netingėti“.

Mano dvi autobuso stotelės iki laimės (17)

2014 balandžio mėn. 6 d. 09:00
Užaugau miestelyje kuriame be manęs valgė, vaikščiojo ir gyveno dar kiek daugiau nei 3000 žmonių. Mažas Vilniaus priemestis, visai panašus į tuos jaukius tarybinius miestelius. 5 aukštų Chruščiovkių eilė, fabrikas miestelio pakraštyje, neprausti vaikai važinėjantys senais „Aist“ dviračiais. Štai kokią vaikystę pamenu aš.

Draugystė tarp moters ir vyro - tik santuokoje (94)

2014 kovo mėn. 30 d. 15:21
Žinot kokia didžiausia žmogaus yda? Visai ne pavydas, ne pyktis, net ne noras pasipuikuoti. Didžiausia yda yra begalinis noras gyventi dėl kito žmogaus. Primesti savo pagalbą (nori jis to ar nenori) ir per prievartą kišti savo požiūrį. Tiesiog būti su juo.

Nenuspėjami lietuviški orai - gera proga aplankyti Lietuvą (3)

2014 kovo mėn. 29 d. 09:00
Lietuva niekada negarsėjo kaip garsus turistinis kraštas. Galbūt nebent sovietiniais laikais. Maskvai „mažaisiais vakarais“ tapdavo Nidos kopos, Vilniaus senamiestis, primenantis siauras Italijos gatvelės, Palangos ir Šventosios kurortai, kuriuose CK direktoriai ir aukštus postus užimantys valdininkai statydavo milžiniškas vilas ir poilsio namus.

Nuomonė. Ukraina neturi ateities (43)

2014 vasario mėn. 28 d. 10:06
Daugiau nei tris mėnesius, didžiausi pasaulio dienraščiai netyli apie situaciją Ukrainoje. Dar lapkričio viduryje dauguma ukrainiečių netikėjo, kad pavyks pasiekti tiek daug.

Blogiausias patarimas vienišiams - „būk savimi“ (42)

2014 vasario mėn. 17 d. 09:35
Su kiekvienais metais pasaulyje didėja vienišų žmonių. Dauguma mano pažįstamų, o galbūt ir tavo, skaitytojau, yra vieniši ir dažniausiai truputi liūdni. Beveik niekada neturėjau artimo draugo. Esu įtarus, ciniškas ir iš pirmo žvilgsnio gan atgrasus. Žinau puikiai, kad taip buvo ne visada. Galbūt, tu, skaitytojau, irgi neturėjai artimo draugo.

Fotoreportažas „Sartai 2014“ (4)

2014 vasario mėn. 2 d. 13:04
nuotraukų autorius : Robert Borkowski
Šį šeštadieni vyko tradicinės žirgų lenktynės prie Sartų ežero. Vadeliuotojai ir žiūrovai jau 107 kartą susirinko į populiariausią žiemos šventę Lietuvoje.

Trys dienos Budapešte ir Prahoje: kaip aš nusprendžiau pakeliauti (9)

2013 spalio mėn. 26 d. 19:13
Trys dienos Budapešte ir Prahoje: kaip aš nusprendžiau pakeliauti
R. Borkowski nuotr.
Prieš dešimt minučių įžengiau į savo butą beveik Varšuvos centre. Smilkiniai lengvai tvinksi, o mintys sukasi vien apie šiltą vonią. Nelengva išbūti 12 valandų pastoviai besikratančiame autobuse.

Kodėl reikalingi lygybės paradai? (178)

2013 liepos mėn. 28 d. 00:51
Nuotraukų autorius : Robert Borkowski
Praėjo trys metai nuo pirmojo LGBT parado Lietuvoje. Šiandien viskas pasikartojo ir į gatvės išėjo visas pulkas kitokios orientacijos (o tai pat jiems prijaučiančių) žmonių. Beveik dvi valandas Gedimino prospektas buvo užpildytas emocijomis. Viduje - geltonas autobusiukas pilnas linksmų žmonių, o už jų dar keli šimtai šypsenomis ir lygybės atributika pasipuošusių eisenos dalyvių. Šalimais eilė tvarkos sergėtojų, o už eisenos ribų piktai nusiteike protestuotojai bandantys išprovokuoti kitus žmonės. 500 drąsių žmonių - tiek pagal oficialia statistika dalyvavo eitynėse. Dar tiek pat buvo kitoje barikadų pusėje.

Kaip keičiasi pasaulis: nuo SSRS griūties iki 5G interneto (II) (6)

2013 sausio mėn. 30 d. 18:07
Pokyčiai tai pat vyksta ir politiniame žemėlapyje. Post-industrinė civilizacija pasižymi daug didesniu laisvės poreikiu. Per paskutinius 3 dešimtmečius žlugo ne viena totalitarinė sistema, didžiausia iš jų - Tarybų Sąjunga. Vaclavas Havelis, buvęs Čekijos prezidentas, kartą pasakė: „Džinsai ir rokas sugriovė Sovietų Sąjungą labiau negu bet kas kitas“.

Kaip keičiasi pasaulis: nuo informacijos pertekliaus iki legalaus pirkėjų sekimo (I) (7)

2013 sausio mėn. 29 d. 16:09
Per paskutinį šimtmetį žmonija stipriai pažengė į priekį. Atsirado begalės naujų politinių, ekonominių teorijų, įvyko begalė pasikeitimų pasaulio žemelapyje, žlugo seni verslo bei politikos modeliai, atsirado naujos pažangios sistemos. Praėjus keliems šimtmečiams po industrinės revoliucijos jos vietą užėme nauja civilizacijos era - post-industrinė.

„Kultūros nakties“ lankytojams koncertavo ir Domantas Razauskas (14)

2012 birželio mėn. 17 d. 17:49
Domanto Razausko koncertas "Kūlturos Naktyje" (nuotr.Robert Borkowski)
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vykusi „Kultūros naktis“ nedavė vilniečiams miegoti ir sukvietė į įvairiausius pasirodymus, koncertus mieste. Šio renginio metu lankytojus džiugino ir Domanto Razausko koncertas.

Kas yra vertybė? (20)

2011 lapkričio mėn. 9 d. 11:31
Banalus ir per dažnai naudojamas žodis. Vertybė. Su kuo eiliniam žmogui asocijuojasi šis žodis? Su gyvenimo tikslu, kažkokia idee fix? Su tai kas vertinga, galbūt sunkiai pasiekiama, o galbūt, atvirkščiai – įgimta?

Vilniuje vyko Augustino Našlėno Paroda (2)

2011 rugpjūčio mėn. 1 d. 10:04
Vilniuje vyko Augustino Našlėno Paroda
Ketvirtadienį, liepos 28 dieną, vyko Augustino Našlėno foto montažų paroda. Augustinas Našlėnas (1985 metų gimimo) - tai auganti žvaigždė Lietuvos fotografų padangėje. Palyginti neseniai baigęs vizualines komunikacijas Vilniaus Dailės Akademijos Klaipėdos Dailės Fakultete autorius jau dabar yra pripažintas ne tik tarp paprastų fotografijos megėjų, tačiau ir tarp kritikų bei profesionalų.

Penki žingsniai motyvacijos didinimui (9)

2011 liepos mėn. 7 d. 09:29
Svarbiausias dalykas, kuris suka žmonių „varikliuką“ yra motyvacija. Gera motyvacija yra vienas svarbiausių žmogaus bruožų, be jos mes negalėtume siekti savo tikslų ir priimti gyvenimo duotų iššūkių.

Mano požiūris į patriotizmą (109)

2011 liepos mėn. 2 d. 21:26
Trispalvė
A.Stackevič nuotr.
Pasaulis juda į priekį, žmonių požiūriai į tam tikrus dalykus keičiasi, tačiau vertybės dažniausiai lieka tos pačios.

Ar tradicines knygas jau galime pamiršti? (43)

2011 kovo mėn. 8 d. 09:37
Ar tradicines knygas jau galime pamiršti?
Gamintojo nuotr.
Pastaruoju metu paaugliai (ir ne tik) vietoje knygos skaitymo, leidžia laiką įnikę į kompiuterį ir televizorių. Vis dėlto, kaltas ne tik paauglių prioritetų paskirstymas. Knygynuose pigiausia knyga kainuoja virš 20 litų, o pagal 2004 metų statistiką, Lietuva pagal skaitomumą bibliotekose atsilieka nuo daugumos Europos šalių vidurkio.

Kodėl paaugliai smurtauja? (7)

2011 vasario mėn. 17 d. 13:12
Visais laikais žiaurumas buvo opi problema. Tėvai auklėjo vaikus panaudodami smurtą, neseniai dar ir mokytojų naudojamos fizinės bausmės buvo norma, žemesnio rango kareivių žeminimas kariuomenėje taip pat yra tam tikra tradicija. Pagal 2006 metų statistiką, Lietuvos paaugliai yra vieni žiauriausių Europoje.