aA
DELFI perskaičiau Seimo nario Tomo Tomilino pastabas apie mano indėlį kairiosioms idėjoms būnant eurokomisaru. Rašo, kad tikrino, ką nuveikiau, bet nieko nerado… Norint sužinoti apie nuveiktus darbus nereikia nei Erkiulio Puaro, nei Šerloko Holmso. Užtektų manęs paties paklausti.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Pasinaudosiu proga ir pateiksiu kolegai keletą „nusikaltimo“ įrodymų. O jei būtų įdomu, galime susitikti detaliam pokalbiui prie arbatos ar kavos puodelio.

Kaip žinote, kolega, esu Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Tenka vadovauti vienam didžiausių generalinių direktoratų Europos Komisijoje. Mano portfelis apima asmens sveikatą, visuomenės sveikatą, maisto saugą, gyvūnų gerovę, augalų apsaugą.

2017 metais, Vilniuje daviau startą ES retų ligų referencinių centrų tinklo steigimui. Tai didelis pasiekimas ir pažanga. Dabar turime 313 universitetinių ir specializuotų ligoninių, kurios susijungė į tinklą, galintį padėti gydyti retas ir komplikuotas ligas; 916 klinikinių skyrių, kurie yra tinklo daliniai; į tinklą įtrauktos 24 patologijos.

Aktyviai dirbau su šalimis narėmis, kad būtų ratifikuotas susitarimas, užkertantis kelią nelegaliai tabako prekybai. Tabako srity nuo 2014 m. iki dabar kontroliuojame Tabako direktyvos įgyvendinimą ir kaip kiekviena šalis perkėlė šią direktyvą. Tai Lietuvos pirmininkavimo ES (tuomet buvau sveikatos ministras) laimėjimas.

Daug dirbau su vakcinacijos stiprinimu. Žinau Lietuvos problemas šioje srityje. Mobilizavau ES šalis nares naudoti bendrą vakcinų pirkimo mechanizmą. Tai padėtų išspręsti vakcinų trūkumo klausimą kai kuriose šalyse narėse. Šiuo metu, esant stipriam skiepų priešininkų judėjimui, dirbu su kitų šalių ministrais ir Pasaulio sveikatos organizacija burdamas jėgas, kad sustiprintume vakcinacijos aprėpti.

Maisto saugos srityje daug pastangų įdėta į kovą su maisto švaistymu ir kontroliuojant gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimus. Sukūriau maisto švaistymo platformą, kurioje su komanda subūrėme visas šalis nares, suinteresuotus partnerius, pateikėme metodologijas ir programų pataisas.

Taip pat įsteigiau Gyvūnų gerovės platformą, kuri apjungia ES kompetentingo lygio institucijas, verslą, mokslininkus ir asociacijas, siekiant tinkamo ES reguliavimo, keitimosi gerąja praktika, įtraukiant suinteresuotas grupes bei keliant gyvūnų gerovės standartus.

Manau, kad Lietuvos žemės ūkio ministras (ir buvę ministrai) gali patvirtinti, kad daug dirbau kovodamas su afrikiniu kiaulių maru, kuris Lietuvai ypač aktualus.

Daug pastangų dėjau ir į bakterijų atsparumo antibiotikams suvaldymą. Bakterijų atsparumas antibiotikams yra baisi problema, kasmet miršta apie 25–27 tūkstančiai žmonių, užsikrėtę tokiomis bakterijomis, kurių neįveikia jokie antibiotikai.

Tai aktualu ir Lietuvai, nes bakterijos keliauja laisvai. Labai didžiulis antibiotikų vartojimas veterinarijos, žuvininkystės, augalų sektoriuje. Šis padidintas vartojimas ir blogas supratimas privedė prie baisių pasekmių. Dirbau dėl to, kad Taryba priimtų du teises aktus dėl veterinarijos medicinos ir pašarų prisotintų medikamentais gamybos.

O daugiau, kaip minėjau, prie kavos puodelio!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (188)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

Svečiuose pas Pablo Eskobaro brolį: buvau atsakingas už visus kartelio pinigus (8)

Visų laikų žiauriausias ir galingiausias narkotikų prekeivis Pablo Eskobaras buvo nušautas, jo...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (8)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

„The Times“: May gali atsistatydinti jau penktadienį

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atsistatydins šią savaitę, nes...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (24)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...

Dar vienas akibrokštas dėl „Eurovizijos“: patikslinti skaičiavimai pakeitė galutinius rezultatus (12)

Nors „Eurovizijos“ aistros jau baigia nurimti, trečiadienį gerbėjus pasiekė dar viena žinia....

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (284)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė (11)

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (199)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Mitybos specialistė išdavė mėgstamiausios košės receptą: savijauta gerės, o kilogramai tirps (9)

Pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos patiekalų, juk mums prieš akis dar visa diena. Tad kaip...