Pagal šį planą, kurį dar turės patvirtinti parlamentas, ketinama pasiųsti žvalgybos lėktuvų „Tornado“, vieną karinių jūrų pajėgų fregatą ir iki 1,2 tūkst. karių, atsižvelgiant į Prancūzijos prašymą suteikti pagalbą po pražūtingų džihadistų atakų lapkričio 13 dieną Paryžiuje.

Tokiu būdu Vokietija pirmą kartą tiesiogiai dalyvaus kovos su IS kampanijoje.

Kanclerė Angela Merkel pažymėjo, kad Vokietijos dalyvavimas šioje kampanijoje prasidėjo 2014 metų rugsėjo mėnesį, kai buvo pradėta su IS kovojančių sukarintų kurdų pajėgų (pešmergų) Irako autonominiame kurdų regione apmokymo ir apginklavimo programa.

„Mes praplečiame savo dalyvavimą šiame aljanse, kovodami su ta pačia IS grupuote, bet dabar Sirijoje“, – sakė žurnalistams A.Merkel, Paryžiui pažadėjusi „bet kokią ir visokeriopą pagalbą“ po 130 žmonių gyvybes nusinešusių džihadistų išpuolių Prancūzijos sostinėje.

Vienerių metų misija Vokietijai atsieis 134 mln. eurų, o 2016 metais galės būti pratęsta.

1200 karių oro pajėgų žvalgybai ir jų aprūpinimui skaičius bus didžiausias Vokietijos ginkluotųjų pajėgų užsienio misijoje po to, kai ji išvedė savo karius iš Afganistano.

Prieš ministrų kabineto balsavimą užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pripažino, kad ši misija gali užsitęsti.

Mes darome tai, kas būtina kariniu požiūriu, tai, ką galime padaryti geriausiai ir tai, ką galime paremti politiškai, – sakė ministras interviu dienraščiui „Bild“. – Mums reikia kantrybės kovoje su tokiu priešu kaip IS“.

Bundesvero, Vokietijos ginkluotųjų pajėgų vadovas Andre Wuestneris valstybiniam transliuotojui ARD sakė, kad, jo nuomone, kova truks „daug daugiau nei 10 metų“ ir paragino imtis „aiškiai apibrėžtos misijos“.

Parlamento balsavimas dėl karinės pagalbos kovai su IS džihadistais teikimo numatytas penktadienį, tačiau beveik neabejojama, kad pasiūlymui bus pritarta, kadangi A. Merkel „didžioji koalicija“ turi užsitikrinusi didžiosios daugumos parlamento palaikymą.

Vokietija iš savo bazės Turkijoje iki sausio pradžios turėtų dislokuoti šešis žvalgybos lėktuvus „Tornado“, kurie yra aprūpinti moderniausia žvalgybine įranga ir gali daryti geros kokybės nuotraukas net tamsoje arba esant blogoms oro sąlygoms.

Vokietijos karinių jūrų pajėgų fregata padės saugoti Viduržemio jūroje dislokuotą Prancūzijos lėktuvnešį „Charles de Gaulle“, iš kurio naikintuvai kils į savo misijas prieš IS objektus, o degalų papildymo lėktuvas galės papildyti naikintuvų atsargas tiesiog ore.

Taip pat numatytas iki 650 karių siuntimas į Malį, siekiant palengvinti Prancūzijos naštą, kurios ji ėmėsi dalyvaudama pasaulinėje kovoje su IS džihadistais.

Parlamento dar prašoma leisti teikti skubią medicininę pagalbą Prancūzijai „katastrofiniais atvejais“ ir skirti papildomos humanitarinės pagalbos pabėgėliams ir namus turėjusiems palikti žmonėms Sirijoje, Irake ir kaimyninėse šalyse.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)