„Informuoju jus, kad „Fidesz“ europarlamentarai traukiasi iš Europos liaudies partijos frakcijos“, – rašoma V. Orbano laiške frakcijos lyderiui, vokiečių europarlamentarui Manfredui Weberiui.

Laišką socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vienas iš V. Orbano vyriausybės ministrų.

Apie pasitraukimą „Fidezs“ pranešė po frakcijoje įvykusio balsavimo dėl suspendavimo taisyklių pakeitimų.

Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija, vienijanti pagrindinių Europos centro dešiniųjų partijų europarlamentarus, yra didžiausias politinis blokas Europos Parlamente. Šiai partijai priklauso tiek Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, tiek Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Sekmadienį V. Orbanas išsiuntė laišką Europos liaudies partijos frakcijos lyderiui M. Weberiui, kuriame pagrasino, kad „Fidesz“ paliks frakciją, jei per trečiadienį numatytą balsavimą bus pritarta suspendavimo taisyklių pakeitimams.

Remiantis šiais pakeitimais, frakcija galės suspenduoti visą jai priklausančią partiją, užuot nubaudusi vieną europarlamentarą. V. Orbanas laiške M. Weberiui rašė, kad šie pakeitimai „specialiai parengti „Fidesz“ nubausti“.

„Žinia aiški ir į ją tinkamai atsižvelgta. Jei „Fidesz“ nepageidaujama, nematome būtinybės likti frakcijoje“, – pažymėjo Vengrijos premjeras.

„Fidesz“ pasitraukimas veikiausiai padės tašką ne vienus metus tarp Europos liaudies partijos narių vykusiems kivirčams dėl to, ar išmesti V. Orbano partiją, ar visgi leisti jos europarlamentarams likti frakcijoje, kad jie neprisijungtų prie euroskeptikų populistų.

2019 metais Europos liaudies partija jau ėmėsi sankcijų prie „Fidesz“, reaguodama į Vengrijos vyriausybės organizuotą politinės reklamos kampaniją, per kurią tuometinis Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris ir V. Orbano nemalonę užsitraukęs Vengrijoje gimęs JAV milijardierius George'as Sorosas buvo kaltinami rezgą sąmokslą užtvindyti Europą migrantais.

Europos liaudies partija nusiuntė delegaciją parengti vidaus ataskaitos dėl „Fidesz“ narystės frakcijoje perspektyvų. V. Orbanas pasmerkė šį žingsnį, pareiškęs, kad partija pati spręs dėl tolesnių savo žingsnių.

Suspendavimo taisyklės buvo pakeistos po to, kai Europos liaudies partija ėmėsi sankcijų prieš „Fidezs“ europarlamentarą Tamasą Deutschą, kuris M. Weberio pasisakymus prilygino gestapo ir Vengrijos komunistinių laikų slaptosios policijos šūkiams.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)