Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, užsukęs į Maskvą šeštadienį, Vnukovo oro uoste pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui aptarti krizę Ukrainoje.

„Pone Prezidente, manau, kad turėtume aptarti su Ukrainos krize susijusias problemas“, – pasakė F.Hollande'as V.Putinui per vertėją ir pridūrė, kad tikisi pažangos krizei įveikti.

V.Putinas pažymėjo esąs įsitikinęs, kad trumpas F.Hollande'o vizitas padės siekti pažangos.

„Jūs buvote susitikimo Normandijoje iniciatorius spręsti tas problemas, kurias jūs minėjote. Problemos sudėtingos, tuo labiau diskusija, kurią mes tęsiame šia tema, ji vis dėlto duoda tam tikrą teigiamą rezultatą, ir esu įsitikinęs, kad jūsų šiandieninis vizitas, toks trumpas, darbinis, be abejo bus naudingas daugeliui problemų išspręsti“, – pareiškė V.Putinas.

„Dėkoju jums už tai, kad radote kelias minutes pasikalbėti su manimi šiandien“, – pasakė F.Hollande'as.

„Manau, kad kažkuriuo metu reikia atsisakyti tų kliūčių, sienų, kurios gali mus perskirti, ir aš manau, kad mes galime tai padaryti“, – pažymėjo Prancūzijos prezidentas.

V. Putinas: padėtis ten tragiška

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po pokalbio su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u pasakė, kad tikisi, jog greitai bus pasiektas naujas susitarimas dėl paliaubų laikymosi Ukrainos rytuose.

Nors paliaubos galioja nuo rugsėjo 5 dienos, tačiau jos dažnai pažeidžiamos.

„Padėtis ten tragiška: mes matome, kad lig šiol žūva žmonės, bet aš tikiuosi, kad artimiausiu metu vis dėlto bus priimtas galutinis sprendimas, susijęs su ugnies nutraukimu“, – sakė V.Putinas ir pridūrė, kad apie tai su F.Hollande'u kalbėta labai išsamiai.

„Tikiuosi, – ir Rusija, ir Prancūzija, ir kitos į šį sureguliavimo procesą įtrauktos šalys, – tikiuosi, kad bus žengti papildomi žingsniai dėl mainų belaisviais“, – sakė V.Putinas.

Rusijos prezidentas pabrėžė, kad dabar „situacija leidžia tikėtis geresnio“.

„Rusija ir Prancūzija pasisako už nedelsiamą kraujo liejimo nutraukimą, už tai, kad būtų rasti suartėjimo būdai, ir dėl vieningos politinės erdvės atstatymo“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

Pasak jo, susitikime kalbėta ir apie būtinybę atkurti ūkinius ryšius „tarp Ukrainos pietryčių rytų ir likusios jos dalies“.

„Abi šios teritorijos dalys reikalingos viena kitai“, – nurodė jis, pridurdamas, kad iš pat pradžių didelė Ukrainos energetikos dalis rėmėsi akmens anglimi, kuri išgaunama Ukrainos pietryčiuose.

„Reikia galų gale atkurti ūkinius ryšius, reikia nukreipti ten akmens anglį, gauti už tai elektros energiją. Reikia atkurti normalų finansinių įstaigų darbą. Visa tai galima padaryti ir reikia, ir kuo greičiau“, – pabrėžė Rusijos lyderis.

V.Putinas dar pasakė žurnalistams, kad Rusija, kuri kovo mėnesį aneksavo Krymą, palaiko teritorinį Ukrainos vientisumą.

Įtampa dėl „Mistral“

Anksčiau naujienų agentūra AFP išplatino Eliziejaus rūmų pranešimą apie šį susitikimą, kuriame ketinta aptarti krizės Ukrainoje klausimus.

Kremlius patvirtino informaciją, kad toks susitikimas įvyks.

Penktadienį Astanoje F.Holande'as pareiškė, kad Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainosvadovai turi kartu pradėti įtampos mažinimo tarp šių valstybių procesą.

Kita pokalbio tema, matyt, bus pastatyto „Mistral“ klasės prancūzų karinio laivo pristatymas Rusijai.

Pirmasis šio tipo laivas, sraigtasparnešis „Vladivostok“ turėjo būti perduotas Rusijos kariniam laivynui lapkričio 14 dieną, tačiau prezidentas F.Hollande'as nutarė pristabdyti šį perdavimą dėl padėties Ukrainoje.

Rusijos ambasadorius Prancūzijoje Aleksandras Orlovas penktadienį pažymėjo, kad prancūzai dar turi šiek tiek laiko sraigtasparnešiui perduoti.

Jeigu Prancūzija galutinai atsisakytų tau padaryti, Rusija ketina kreiptis į Europos arbitražinį teismą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1291)