Pasak O. Nikolenkos, Didįjį penktadienį Romoje vyko didžiulis religinis renginys – Kryžiaus kelio procesija, simbolizuojanti gėrio pergalę prieš blogį, šviesos prieš tamsą, tikėjimo prieš neviltį. "Esame labai dėkingi popiežiui Pranciškui už rūpestį Ukraina ir ukrainiečiais. Deja, esame priversti konstatuoti, kad šių metų procesiją dar kartą užgožė mėginimas sulyginti aukas ir agresorius", – pabrėžė O. Nikolenka.

Jis turėjo galvoje tekstus, kurie buvo deklamuojami ukrainiečio paauglio, radusio prieglobstį Italijoje, kai jo gimtąjį miestą Mariupolį užėmė Rusijos kariuomenė, ir ruso berniuko, kurio brolis kareivis neteko gyvybės, o tėvas ir senelis dingo per Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą.

„Esame nusivylę, kad Šventasis Sostas neatsižvelgė į Ukrainos pateiktus argumentus dėl įžeidžiančio tokio gesto pobūdžio. Bendras ukrainiečio ir ruso dalyvavimas iškreipia realybę, į kurią Rusija įstūmė ukrainiečius vykdydamas jų genocidą. Be to, tai pakerta teisingumo ir visuotinės moralės principus, diskredituoja taikos ir brolybės sampratą“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Jis pridūrė, kad mėginimas padėti lygybės ženklą tarp kenčiančios Ukrainos ir šias kančias sukeliančios Rusijos neprisideda prie susitaikymo.

„Susitaikymas gali įvykti tik po Ukrainos pergalės, patraukus baudžiamojon atsakomybėn visus Rusijos nusikaltėlius, pareiškus atgailą už sukeltas kančias ir paprašius ukrainiečių atleidimo. Tikimės, kad Šventasis Sostas ir toliau laikysis požiūrio, grindžiamo teisingumo supratimu ir atsakomybe atkurti taiką Ukrainoje ir įtvirtinti teisingumą“, – sakė O. Nikolenka.